У штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку 14 липня був представлений План дій щодо попередження підбурювання до насильства. У ньому йдеться про те, яку роль можуть зіграти релігійні лідери в боротьбі з екстремістською ідеологією.
Як передає Центр новин ООН, Генеральний секретар Організації Антоніу Гутерріш висловив серйозну стурбованість заявами, які розпалюють ненависть і викликають ворожість, спонукають людей скоювати насильство щодо тих чи інших людей або громад через їх ідентичність.
— Ми стаємо свідками того, як у всьому світі релігійні вчення перекручуються і спотворюються. Ці цинічні маніпуляції використовуються для виправдання дискримінації, підбурювання до насильства, — заявив він, виступаючи на засіданні, де був представлений новий План.
Генсек підкреслив, що «мова ворожнечі» сіє підозри і нетерпимість і, як правило, є передвісником жахливих злочинів, зокрема геноциду. Він додав, що, знаючи симптоми, набагато легше їм запобігти:
— Всі релігії вчать цінувати людське життя і визнають, що всі люди створені рівними. Згідно з цими принципами, ми повинні виявляти повагу до всіх людей, навіть тих, з ким ми кардинально не згодні або чия культура здається нам чужою.
Гутерріш зазначив, що релігійні лідери мають вплив на величезну кількість людей і можуть і повинні зіграти свою роль в побудові мирного суспільства, в якому немає місця екстремізму і насильству.
— Це може допомогти врятувати життя, зменшити страждання і втілити в життя наше загальне уявлення про мирне і справедливе суспільство, де всі мають рівні можливості, де цінується різноманіття і захищені права всіх людей. Давайте ж працювати разом над тим, щоб запобігти і припинити жорстокі злочини і порушення прав людини, — закликав він.
Глава ООН зазначив, що представлений План дій є результатом дворічних консультацій під керівництвом його Спеціального радника з попередження геноциду. У ньому брали участь релігійні лідери, що представляють різні світові релігії, а також релігійні організації.
— План заснований на зобов’язанні представників усіх конфесій сприяти миру, взаєморозумінню, взаємній повазі і захисту основних прав, зокрема праву на свободу релігії і переконань, думок і висловлень, а також мирних асоціацій, — сказав Антоніу Гутерріш.