Всі релігії вчать цінувати людське життя, — Генсек ООН

Всі релігії вчать цінувати людське життя, — Генсек ООН
Фото з інтернету. У Нью-Йорку був представлений План дій щодо попередження підбурювання до насильства
19.07.2017
Оцініть статтю: 
(507 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

У штаб-квартирі ООН в Нью-Йорку 14 липня був представлений План дій щодо попередження підбурювання до насильства. У ньому йдеться про те, яку роль можуть зіграти релігійні лідери в боротьбі з екстремістською ідеологією.

Як передає Центр новин ООН, Генеральний секретар Організації Антоніу Гутерріш висловив серйозну стурбованість заявами, які розпалюють ненависть і викликають ворожість, спонукають людей скоювати насильство щодо тих чи інших людей або громад через їх ідентичність.

— Ми стаємо свідками того, як у всьому світі релігійні вчення перекручуються і спотворюються. Ці цинічні маніпуляції використовуються для виправдання дискримінації, підбурювання до насильства, — заявив він, виступаючи на засіданні, де був представлений новий План.

Генсек підкреслив, що «мова ворожнечі» сіє підозри і нетерпимість і, як правило, є передвісником жахливих злочинів, зокрема геноциду. Він додав, що, знаючи симптоми, набагато легше їм запобігти:

— Всі релігії вчать цінувати людське життя і визнають, що всі люди створені рівними. Згідно з цими принципами, ми повинні виявляти повагу до всіх людей, навіть тих, з ким ми кардинально не згодні або чия культура здається нам чужою.

Гутерріш зазначив, що релігійні лідери мають вплив на величезну кількість людей і можуть і повинні зіграти свою роль в побудові мирного суспільства, в якому немає місця екстремізму і насильству.

— Це може допомогти врятувати життя, зменшити страждання і втілити в життя наше загальне уявлення про мирне і справедливе суспільство, де всі мають рівні можливості, де цінується різноманіття і захищені права всіх людей. Давайте ж працювати разом над тим, щоб запобігти і припинити жорстокі злочини і порушення прав людини, — закликав він.

Глава ООН зазначив, що представлений План дій є результатом дворічних консультацій під керівництвом його Спеціального радника з попередження геноциду. У ньому брали участь релігійні лідери, що представляють різні світові релігії, а також релігійні організації.

— План заснований на зобов’язанні представників усіх конфесій сприяти миру, взаєморозумінню, взаємній повазі і захисту основних прав, зокрема праву на свободу релігії і переконань, думок і висловлень, а також мирних асоціацій, — сказав Антоніу Гутерріш.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.