Росія не може заблокувати нову резолюцію щодо Криму

Росія не може заблокувати нову резолюцію щодо Криму
© МЗС: Павло Клімкін
01.11.2017
Оцініть статтю: 
(455 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Нова резолюція щодо Криму, яку Україна представила в ООН, повинна стати основою для консолідації зусиль з деокупації півострова. Документ, голосування якого очікується цього місяця, Росія не зможе заблокувати. Як стало відомо станом на 1 листопада, його вже підтримали 34 країни.

— Сьогодні Україна представить на розгляд 3-го комітету Генеральної Асамблеї ООН проект оновленої Резолюції «Становище у галузі прав людини в Автономній Республіці Крим та м. Севастополь (Україна), — повідомив 31 жовтня міністр закордонних справ України Павло Клімкін.

Як зазначається у публікації на офіційному сайті МЗС України, глава відомства підкреслив, що це абсолютно необхідний крок, адже жодне з положень Резолюції ГА ООН 71/205 «Ситуація з правами людини в АР Крим та м. Севастополь (Україна)», ухваленої 19 грудня 2016 року, Росією не виконане. Саме тому наша держава просуватиме більш жорсткий документ, який не просто посилить положення Резолюції 2016 року, але й міститиме нові важливі елементи.

Це, насамперед, забезпечення міжнародної підтримки України у деокупації Криму, зокрема щодо виконання Росією рішення Міжнародного суду ООН у справі Україна проти РФ та надання доступу до півострова міжнародним моніторинговим місіям. Проект резолюції також засуджує незаконне застосування агресором на тимчасово окупованій території України правової системи РФ, експропріацію української власності, автоматичне поширення російського громадянства на резидентів Криму, незаконний призов кримчан до лав ЗС РФ, що прямо заборонено міжнародним гуманітарним правом.

— Світ має називати речі своїми іменами — йдеться про злочини Росії в окупованому українському Криму, — впевнений Павло Клімкін — і ми привертаємо на них увагу міжнародного співтовариства не лише мовою резолюцій.

У цьому зв’язку міністр повідомив про запуск інформаційної кампанії #CrimeaIsBleeding, в центрі уваги якої — долі кримчан, які з гідністю протистоять репресіям та іншим випробуванням російського окупаційного режиму.

Першим свою історію розповів Ахтем Чийгоз, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, який майже 3 роки незаконно утримувався російськими окупантами у в’язниці. Нові історії про злочини російських окупантів та незламність українців у Криму з’являтимуться в рамках кампанії щотижня і розповсюджуватимуться українською дипломатією на всіх можливих міжнародних майданчиках.

Також, як повідомляє ЛІГА.Новости, міністр закликав долучитися до цієї кампанії українські та міжнародні ЗМІ, громадянське суспільство, студентство та українську діаспору за кордоном.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.