Потрібно кричати про тe, що відбувається в окупованому Криму, - Мустафа Джемілєв під час презентації «Енциклопедії репресій... »

© QHA: Мустафа Джемілєв, директорка Фонду Конрада Аденауера Габріеле Бауманн, а також представники моніторингової місії ООН з прав людини в Україні
05.12.2017
Оцініть статтю: 
(464 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

4 грудня в Києві, в приміщенні конференц-холу «Інверіа» відбулася презентація дослідження «Енциклопедія репресій в Криму з моменту анексії Росією», підготовленого громадською організацією «КримSOS». Воно охоплює порушення прав людини в Криму з початку військової інтервенції Російською Федерацією в лютому 2014 року до 31 жовтня 2017-го.

З привітальною промовою до присутніх звернулися лідер кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв, директорка Фонду Конрада Аденауера Габріеле Бауманн, а також представники моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.

— Ми представляємо найповнішу збірку правопорушень в Криму, підготовлену «КримSOS». На півострові немає моніторингових місій, і ми не знаємо, що там відбувається. У цьому дослідженні зібрано інформацію про викрадення, суди і вбивства, також описуються спільноти, які переслідуються, — це кримські татари та українці, — зазначила керівник Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні Габріеле Бауманн.

Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв сказав, що інформацію про беззаконня в Криму потрібно дуже ретельно збирати, оскільки вона не лежить на поверхні.

— Навіть коли у людини пропадає дитина, батьки бояться давати свідчення, щоб нічого не сталося з іншою дитиною. Щоб виконати таку роботу (дослідження репресій в Криму — ред.), потрібно докласти багато сил і скрупульозності. Я хочу сказати кримчанам, що не потрібно боятися, потрібно кричати на весь світ, і тоді більше гарантій, що ви врятуєте своїх і чужих дітей. Наше головне завдання — розвінчати брехню російської пропаганди для світової спільноти, показати реальні випадки порушення прав людини, — підкреслив лідер кримськотатарського народу.

Представник Моніторингової місії ООН з прав людини Марк Божанік зазначив, що нині складно відстежувати ситуацію з правами людини в Криму через відсутність доступу на півострів.

— Як ми моніторимо ситуацію в Криму? Ми підходимо творчо: говоримо з людьми, які туди їздять, спілкуємося з адвокатами, які знають, що там відбувається. При цьому ми робимо все, щоб наші джерела були анонімні. Для нас є чотири ключові моменти — погіршення прав людини в Криму пов’язано з тим, що півострів опинився в правовому полі Росії, окупація обмежила місце для критики, кримські татари постраждали через окупацію, правопорушення залишаються безкарними. Такі дослідження — це тільки перший крок, — повідомив Марк Божанік.

Доповідь складається з двох частин, до першої частини входять найбільш тяжкі випадки: катування та нелюдське поводження, насильницькі зникнення та вбивства, політично мотивовані кримінальні та адміністративні справи. Відповідну частину дослідження планується презентувати міжнародній спільноті.

Представники «КримSOS», кримські правозахисники та адвокати детально розказали про порушення, які зібрані у доповіді, методологію збору інформації та ситуацію з поточними судовими справами, що були відкриті у зв’язку з агресією та переслідуваннями жителів Криму Російською Федерацією.

Робота над звітом та його презентація стала можливою за підтримки Представництва Фонду Конрада Аденауера в Україні.

Відео — за посиланням.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.