Фільм про захист мусульманами християн від терористів номіновано на «Оскар»

22.02.2018
Оцініть статтю: 
(445 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Кіноісторія, головною кульмінаційною подією якої є захист кенійськими мусульманами християн від сомалійських терористів, може стати кращим короткометражним художнім фільмом — її номіновано на премію «Оскар».

Стрічка, що на мові суахілі має назву Watu wote, дослівно перекладається, як «Усі люди» або ширше — «Усі ми». Режисер Катя Бенрат зазначає, що її сюжетна лінія заснована на реальних подіях, які розгортались перед Різдвом Христовим 2015 року у північній частині Кенії.

Кінокартина візуально відображує моделі поведінки послідовників тієї чи іншої релігії в нестандартних ситуаціях і покликана долати міжконфесійні та полікультурні стереотипи.

Про це повідомляє Благовест-Info.

Згідно з сюжетом, група бойовиків-терористів ісламістського угрупування «Аш-Шабаб» зупиняє автобус і наказує мусульманам та християнам розійтися і стати по обидва боки автобусу для того, щоб ліквідувати останніх. Дізнавшись про це, мусульмани відмовляються виконувати наказ терористів і тим самим захищають християн від загибелі. Широкий загал дізнався про мужність кенійських мусульман зі статті, яку невдовзі після цих подій написала журналістка з Баварії Юлія Драхе.

Кінорежисер зізналась, що зйомки фільму були досить копіткою працею і виснажливим заняттям. Ключова причина усіх труднощів — проблема бюджету. Однак, за словами Бенрат, усі складнощі було подолано завдяки фінансовій підтримці міжнародного католицького фонду Kirche in Not («Допомога Церкви у потребі»).

— Продюсер Тобіас Розен звернувся до нас не тільки тому, що йому були потрібні гроші на фільм, а й тому, що ми протягом багатьох років надаємо допомогу християнам, які піддаються гонінням через свою віру, — розповіла директор канадського бюро Kirche in Not Марі-Клод Лалонд.

— Я шукав адекватного партнера, тому що мені хотілося зняти не тільки яскравий, але і автентичний фільм, — каже Тобіас Розен. — Kirche in Not надав мені величезну допомогу в зйомках. Воістину, це стало благословенням для нашої картини. Якби не підтримка фонду, цей проект не був би реалізований.

Над Watu wote працювала знімальна група, що складалася майже винятково з кенійців. У фільмі знялися непрофесійні актори, зокрема й сомалійці.

Картина вже отримала близько шістдесяти премій, зокрема Gold Student Academy Award, аналог «Оскара» для студентів-кінематографістів. Короткометражка також була визнана кращим африканським фільмом на Занзібарському (Танзанія) і Дурбанському (ПАР) фестивалях.

 
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.