Мусульмани вважають одностатеві сексуальні стосунки аморальними, але не закликають до насильства щодо ЛГБТ

Мусульмани вважають одностатеві сексуальні стосунки аморальними, але не закликають до насильства щодо ЛГБТ
Мусульмани вважають одностатеві сексуальні стосунки аморальними, але не закликають до насильства щодо ЛГБТ
28.06.2018
Оцініть статтю: 
(346 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Днями в ефірі «Суспільного мовлення» відбувся перший публічний діалог між церквою, релігійними громадами та представниками ЛГБТ-співтовариства.

До розмови в студії було запрошено представників християнських церков кількох деномінацій, очільників релігійних організацій, що об’єднують послідовників інших віровчень. Серед присутніх в студії був і лідер українських мусульман муфтій ДУМУ «Умма» шейх Саід Ісмагілов. Саід-хазрат наголосив на тому, що іслам, як й інші монотеїстичні релігії, засуджує нетрадиційні стосунки, і нагадав, що таке ставлення прописано у священних писаннях — Старому й Новому Заповіті, Корані. І хоча мусульмани вважають нетрадиційні стосунки аморальними, вони ніколи не закликали й не закликають до насильства проти членів ЛГБТ-спільноти:

— Іслам засуджує нетрадиційні сексуальні стосунки так само, як засуджує наркоманію, алкоголізм, позашлюбні стосунки. При цьому наша релігія проповідує традиційний шлюб, міцні родини, народження дітей. Це те, чого потребує людство, чого, перш за все, потребує Україна, адже у нас демографічна криза. Коли я звертаюсь до своїх прихожан, то кажу: «Укладайте шлюби! Народжуйте дітей — нехай Україна відроджується!». Господь створив людину чоловіком і жінкою і побажав, щоб саме чоловік і жінка укладали шлюб, щоб саме чоловік і жінка продовжували життя на Землі — це велике призначення для усього людства, — нагадав присутнім і телеглядачам муфтій. — Застерігаючи людей, Господь каже: «Невже ви ходитимете до чоловіків замість дружин, створених для вас Господом вашим?». Тобто мусульмани є консервативними в цьому питанні. Звісно, ми не закликаємо до насильства [проти представників ЛГБТ-спільноти — Ред.], і я впевнений, що мусульман під час тих заходів не було. Ми, мусульмани, робимо свою справу. І якщо ЛГБТ-спільнота проповідує свої погляди, то церкви і релігійні організації так само мають право проповідувати свої традиційні погляди.

Також Саід Ісмагілов сказав, що в Україні він не стикався з тим, щоб якась із церков чи релігійних організацій закликала до насильства.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.