У Львові відбувся XXV Форум книговидавців. Серед подій першого дня фестивалю, 19 вересня, — презентація книги «Українські просвітителі та іслам» авторства Соломії Вівчар — львівського літературознавця, наукового співробітника Львівського національного музею «Дім Франка». Книга стала результатом розвідки про мусульманські мотиви у творчості українських класиків: Пантелеймона Куліша, Тараса Шевченка, Івана Франка, Агатангела Кримського, Михайла Коцюбинського, Лесі Українки, а також у сучасних творах, зокрема «Людоловах» Зінаїди Тулуб і «Мальвах» Романа Іваничука.
Захід модерував директор музею Богдан Тихолоз, який відрекомендував присутнім дослідницю та її книгу, видану Українським центром ісламознавчих досліджень за сприяння ГС «Всеукраїнська асоціація «Альраід». Проте книга б не побачила світу без всебічної підтримки з боку керівництва музею, яке створило всі умови для плідної роботи вченої.
Аматорський відеозапис презентації книги Соломії Вівчар — за посиланням.
В цьому ж музеї 20 вересня відбулась і зустріч з відомим азербайджанським публіцистом, істориком-релігієзнавцем, експертом Видавничого дому «Медіна» Теймуром Атаєвим, який презентував дві свої книги: «Іслам в Україні: минуле, сучасне, майбутнє» російською мовою та український переклад раніше виданого дослідження «З історії геополітичної боротьби за території Росії, України, Білорусі та Прибалтики». Ці книги також видано за сприяння ГС «Всеукраїнська асоціація «Альраід». Львівську презентацію книг пана Атаєва відкрив директор «Дому Франка» Богдан Тихолоз, зазначивши, що музей завжди радо підтримує проведення подібних зустрічей, бо вони сприяють міжкультурному, міжетнічному та міжрелігійному діалогові.
Модерувала презентацію Соломія Вівчар. Слово надавалося представникам «Альраіду», зокрема директору Ісламського культурного центра ім. Мухаммада Асада пану Аміну Алькасиму, заступнику муфтія Духовного управління мусульман України «Умма», імамові львівської мечеті Мураду Сулейманову, голові правління ДУМУ «Умма» Олегу Гузіку.
Після розповіді автора про нові книги та роботу над ними відбувся діалог з присутніми, автограф-сесія й спільне фото.
Аматорський відеозапис презентації книг Теймура Атаєва — за посиланням
Як повідомлялося раніше , напередодні презентації у Львові Теймур Атаєв мав зустріч і з київською читацькою аудиторією — це відбулося 19 вересня у бібліотеці ім. Самеда Вургуна.
21 вересня у «Домі Франка» було презентовано іще одне довгоочікуване ісламознавцями видання — український переклад книги видатного мусульманського діяча Мухаммада Асада «Шлях до Мекки». Нагадаємо, препринт було презентовано ще три роки тому під час XXІІ Міжнародного форуму видавців у Львові, і ось нарешті книга вийшла друком у перекладі сходознавця і перекладача Юрія Косенка.
Видання представили муфтій Духовного управління мусульман України «Умма» шейх Саід Ісмагілов, автор передмови до українського видання, відомий арабіст і сходознавець Михайло Якубович, науковий співробітник Львівського національного музею «Дім Франка» Соломія Вівчар. До присутніх зі словами вітання з приводу виходу книги звернувся і директор музею Богдан Тихолоз.
Муфтій ДУМУ «Умма» шейх Саід Ісмагілов розповів, що незважаючи на те, що ця книга є бестселером, який неодноразово перевидавався великими накладами багатьма мовами світу (лише англійською — 14 разів) і є затребуваним серед дуже широкого кола читацької аудиторії, її українських перекладів досі не існувало. Ініціатива активістів «Альраіду» виправила ситуацію на користь українського читача, який нарешті отримав можливість стати супутником в духовній подорожі Мухаммада Асада.