Фільм «Додому» Нарімана Алієва здобув три премії «Кіноколо»

© Телекритика: Ахтем Сейтаблаєв на врученні премії «Кіноколо»
© Телекритика: Ахтем Сейтаблаєв на врученні премії «Кіноколо»
©Телекритика: Наріман Алієв на врученні премії «Кіноколо»
©Телекритика: Наріман Алієв на врученні премії «Кіноколо»
© Телекритика: Ахтем Сейтаблаєв на врученні премії «Кіноколо»
©Телекритика: Наріман Алієв на врученні премії «Кіноколо»
30.10.2019
Оцініть статтю: 
(184 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Фільм кримськотатарського режисера Нарімана Алієва «Додому» («Evge») отримав національну премію кінокритиків України «Кіноколо» у трьох номінаціях — «Кращий повнометражний ігровий фільм», «Найкращий режисер року», «Краща чоловіча роль» (Ахтем Сеітаблаєв).

Про це повідомляє «Спілка кінокритиків України» на своїй сторінці у Facebook.

Крім того, Нарімана Алієва нагороджено призом у номінації «Кращий режисер».

Від імені Меджлісу кримськотатарського народу і від себе особисто режисера Нарімана Алієва і всю творчу групу фільму з отриманням премій одразу у трьох номінаціях привітав Рефат Чубаров:

«Пишаємося кримськотатарськими талантами, які прославляють Україну, наближають звільнення Криму від російських окупантів і зміцнюють кримськотатарський народ. Yaşasın Qırım! Слава Україні!» — кримськотатарською й українською мовами завершив привітання голова Меджлісу.

«Приємно отримати приз за режисуру, хоча інші номінанти у цій категорії — гідні нагороди. Тому я всіх вітаю з тим, що є з кого вибирати і є кого нагороджувати», — сказав Алієв.

Премію у номінації «Кращий актор» присвоєно кримськотатарському режисерові й акторові Ахтемові Сеітаблаєву за головну роль у фільмі «Додому».

«Сприймаю це (нагороду — ред.) як аванс. Дякую усій команді: Наріманові Алієву, Володі Яценку. Спасибі всім. Справжнє професійне і життєве щастя — працювати у такій команді. Бажаю кожному акторові, кожному працівникові кіно мати можливість потрапити до такої команди», — сказав Сейтаблаєв.

Режисер зазначив, що тепер йому хотілося б знятися у комедії.

«Спілка кінокритиків України» наводить відгуки міжнародної критики про фільм «Додому» Нарімана Алієва.

Зокрема відгук Аллана Хантера, який сказав: «Увага, приділена роботі над фільмом і стрічка як її результат і її врівноважений, рефлексивний тон нагадують кіно Нурі Більге Джейлана і переконують, що за талантом Нарімана Алієва треба стежити далі».

Як повідомляється на сторінці фільму у Фейсбук, офіційний прокат фільму у кінотеатрах України стартує 7 листопада 2019 року. А кіномани Туреччини змогли вже не тільки подивитися його 20 і 21 жовтня у рамках кінофестивалю Boğaziçi Film Festivali (Босфорський кінофестиваль), але і поспілкуватися з режисером і членами творчої групи.

На Haifa International Film Festival (Міжнародний кінофестиваль у Хайфі) журі, коментуючи рішення про нагороду «за найкращий міжнародний кінодебют», заявило: «Зворушлива драма про конфлікт між батьком і сином, прогресом і традиціями на тлі важкої політичної ситуації в Україні».

Нагадаємо, світова прем'єра «Evge» («Додому») режисера Нарімана Алієва відбулася у конкурсній програмі («Особливий погляд») 72-го Каннського кінофестивалю у 2019 році.

Також нагадаємо, що стрічка «Evge» («Додому») отримала гран-прі Одеського кінофестивалю, визнана найкращим фільмом кінофестивалю у Бухаресті (BIFF) і була номінована на «Оскар».

За інформацією Держкіно України, Нарімана Алієва на початку червня 2019 року обрали членом Європейської кіноакадемії. Він став 40-им українським кінематографістом у рядах європейських кіноакадеміків.

Як повідомляв Іслам в Україні, у драматичному фільмі відтворен історію кримського татарина Мустафи, старший син якого гине під час бойових дій на Сході України.

Батько вирішує поховати сина у Криму і разом з молодшим сином перевозить тіло загиблого з Києва до Криму, щоб поховати його на рідній землі. І тут починається подорож, яка залишить глибокий слід у відносинах батька і молодшого сина.

 

©️Arthouse Traffic/YouTube: 24.10.2019, церемонія вручення Національної премії кінокритиків «Кіноколо» (з 34 хвилини — нагородження за кращу чоловічу роль, з 41 хвилини запису — за кращу режисуру, 41'55 — за кращий фільм року)
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.