Інститут Юнуса Емре провів онлайн-зустріч з відомим турецьким актором Енгіном Алтаном Дюзьятаном

Енгін Алтан Дюзьятан
Енгін Алтан Дюзьятан
Інститут Юнуса Емре
Інститут Юнуса Емре
Енгін Алтан Дюзьятан
Інститут Юнуса Емре
16.06.2020
Оцініть статтю: 
(110 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Інститут імені Юнуса Емре (Yunus Emre Enstitüsü) в середу 10 червня 2020 року провів онлайн-зустріч з відомим турецьким актором Енгіном Алтаном Дюзьятаном (Engin Altan Düzyatan).

До онлайн-конференції, яку модерував професор Шереф Атеш, приєдналися учасники з багатьох країн світу, зокрема і з України (нагадаємо, у Києві є представництво Інституту).

Під час онлайн-бесіди актор поділився своїми поглядами на роль мистецтва в житті суспільства, розповів про складнощі акторської професії, яка крім уміння перевтілюватися в образ, необхідний для ролі, потребує певної спортивної підготовки, навичок і вмінь, якими «володіє» герой фільму; повідав про свої враження від поїздок країнами світу.

Як зазначив ведучий — професор Шереф Атеш,  крім художнього кіно, співрозмовникові не чужі й інші види, і в поглядах на роль мистецтва Алтан Дюзьятан має свою позицію. Зокрема, пан Шереф Атеш розповів про враження, яке справив на нього створений Алтаном Дюзьятаном документальний фільм «І ти будь в курсі», а також висловив своє захоплення вчинком актора, який розпорядився своїм гонораром, вклавши кошти в будівництво водяної свердловини для жителів однієї з африканських країн. 

Щодо цього Шереф Атеш сказав, що такий крок Алтана Дюзьятана демонструє людяність, притаманну людям Анатолії.

Як зазначив Алтан Дюзьятан, вперше він поїхав до Африки, щоб зробити серію знімків, оскільки фотографія є одним з його хобі, і був вражений усім, що побачив на континенті.

«Певна річ, Африка і її культура надзвичайно вразили мене, — розповів Алтан Дюзьятан. — І попри те, що на її родючих землях є вода, джерела і свердловини питної води знаходяться на дуже далекій відстані один від одного, а через те, що немає економічної підпірки, люди змушені іноді по 10-12 годин добиратися до найближчої свердловини; діти не можуть дістатися до цих джерел, щоб напитися чистої води…»

Більше про гуманітарні ініціативи, погляди і думки Алтана Дюзьятана — у запису трансляції.

Запис трансляції турецькою мовою. 

Запис трансляції російською мовою. 

Запис трансляції арабською мовою. 

Запис трансляції англійською мовою. 

Енгін Алтан Дюзьятан — турецький актор театру і кіно, телеведучий. Популярність здобув завдяки сучасному турецькому історичному пригодницькому серіалу «Відродження: Ертугрул» (Diriliş: Ertuğrul), створеному продюсером Мехметом Боздагом.

Серіал заснований на історії мусульманських тюрків-огузів; події відбуваються у XIII столітті. Історія зосереджена навколо життя Ертугрула-бея, батька Османа I, який був засновником Османської імперії. Українському глядачеві він також знайомий за серіалом про Хюррем-Султан, у якому він зіграв Баязида.

Довідка: Інститут імені Юнуса Емре є структурним підрозділом Фонду ім. Юнуса Емре — громадського фонду, створеного відповідно до закону під номером 5653 від 05.05.2007 року.

Мета Фонду — презентація Туреччини, популяризація її історії, турецької мови, культури і мистецтва; поширення у світі знань, пов'язаних з культурою Туреччини; надання необхідних освітніх послуг за кордоном особам, які бажають вивчити турецьку мову і здобути знання про турецьку культуру і мистецтво; зміцнення дружби між Туреччиною й іншими країнами шляхом розширення культурних зв'язків.

Інститут імені Юнуса Емре є структурним підрозділом Фонду і реалізовує цілі, визначені чинним Законом.

Крім проведення курсів турецької мови для іноземців у культурних центрах у 58 країнах світу, Інститут організовує культурні і мистецькі заходи з метою популяризації турецької культури, а також підтримує наукову діяльність у цьому напрямку.

Інститут співпрацює з навчальними закладами різних країн шляхом проведення різних заходів, що сприяють знайомству з культурою і мистецтвом Туреччини, а також національних і міжнародних заходів, які представляють її за кордоном.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.