Ахтем Сеітаблаєв: Російські серіали — зброя гібридної війни, їх заборона — питання національної безпеки

10.08.2020
Оцініть статтю: 
(165 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Засоби масової інформації, серіали з прямою чи непрямою рекламою цінностей так званого «русского мира», «не мира Чехова и Тургенева, а мира Путина», у яких популяризують образ російських силовиків, є зброєю гібридної війни. Таким чином, їх заборона — питання національної безпеки.

Як повідомляє QHA, про це в ефірі програми «Окупація без купюр. Webcast на «Кримських новинах» заявив відомий актор, режисер і директор «Кримського дому» Ахтем Сеітаблаєв.

Під час передачі Ахтем Сеітаблаєв разом з ведучими і глядачами шукав відповіді на глобальні виклики кремлівської агресії проти України й обговорював реальні шляхи деокупації і реінтеграції захоплених путінською Росією українських територій, зокрема і за допомогою кіномистецтва.

Ахтем Сеітаблаєв, зокрема, звернув увагу на засилля в українському теле- і радіоефірі російського контенту. За його словами, якщо людина з дитинства дивиться такий контент, її світогляд й уявлення про світ формуються з урахуванням цієї інформації, і вона приймає таку культуру як рідну і близьку собі.

«Якщо протягом декількох років демонструвати глядачеві непогано зроблений контент і таким чином просувати їх цінності, їх мову, світогляд, тоді може настати момент, коли ти, можливо, сам вимовиш: «Яка різниця?» — вважає режисер.

На думку кінематографіста, необхідно заборонити показ на території України стрічок з акторами, які незаконно в'їжджали до окупованого Криму.

«Стрічки, зняті до 1991 року, у яких знімалися актори, які підтримують окупацію Криму, демонструються. Всі інші — заборона. Це питання національної безпеки», — сказав режисер фільмів «Хайтарма» і «Кіборги».

Сеітаблаєв розповів, що для телеканалу ICTV він зняв серіал «Доброволець» про непросте повернення людини з війни з «міцним акторським складом». За його словами, прем'єра серіалу може відбутися у День захисників України — 14 жовтня.

Разом з цим режисер відповів на критику нардепа від «Слуги народу» Олександра Дубинського про виділення Радою з державної підтримки кінематографії 25 млн грн на стрічку Олега Сенцова «Носоріг».

Він зазначив, що Сенцов як режисер пройшов усі етапи пітчингу (презентація кінокартини на конкурсі — прим. ред.), а якщо його критикує Дубинський — це признак того, що колишній політв'язень і кінематографіст робить все правильно.

«Сенцов зробив набагато більше, ніж будь-хто з них. Він потрапив до в'язниці, де відстоював свою гідність і гідність України», — зазначає Сеітаблаєв.

У той же час режисер розповів, що для зйомок стрічки бюджет у розмірі 25 млн грн може бути цілком виправданим. Наприклад, раніше режисер сам подавав заявку на фінансування державою зйомок власної картини на історичну тематику про Конотопську битву з бюджетом близько 60 млн грн.

Як нагадує QHA, фільм «Номери», який Сеітаблаєв зрежисував разом з Сенцовим, представлять вперше під час Одеського міжнародного фестивалю, який проведуть онлайн з 25 вересня по 3 жовтня.

 

 

©QHA media: Ахтем Сеітаблаєв у програмі «Окупація без купюр. Webcast на «Кримських новинах»
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.