Врятуй одразу кілька життів: День донора в ІКЦ столиці

Врятуй одразу кілька життів: День донора в ІКЦ столиці
Врятуй одразу кілька життів: День донора в ІКЦ столиці
Врятуй одразу кілька життів: День донора в ІКЦ столиці
Врятуй одразу кілька життів: День донора в ІКЦ столиці
Врятуй одразу кілька життів: День донора в ІКЦ столиці
Врятуй одразу кілька життів: День донора в ІКЦ столиці
24.09.2020
Оцініть статтю: 
(181 оцінка)
editor
Зображення користувача editor.

У п’ятницю 25 вересня 2020 року в Ісламському культурному центрі Києва відбудеться чергова акція з безоплатного донорства.

Київська обласна клінічна лікарня направить до ІКЦ виїзну бригаду трансфузіологів, щоб небайдужі мусульмани й усі охочі кияни змогли здати кров.

«Прийди і врятуй одразу кілька життів!» — з таким закликом звернулися до мешканців української столиці у соціальних мережах активістки жіночої громадської організації «Мар’ям», яка цього разу ініціювала цю акцію разом зі Всеукраїнською асоціацією «Альраід».

«У найкращий день тижня, у благословенну п’ятницю, запрошуємо всіх охочих взяти участь у Дні донора! Адже той, хто врятує одну людину, за ступенем благодіяння перед Всевишнім Господом немовби врятує все людство», — закликають небайдужих активістки-мусульманки з громадської організації «Мар’ям».

Також благодійникам буде запропоноване невелике фінансове заохочення. 

За правилами, навіть безоплатним донорам Центри крові видають невелику суму грошей як компенсацію на посилене харчування у день донації, але мусульмани з релігійних мотивів зазвичай відмовляються від грошей. Тож вони й усі інші особи (якщо бажають) зможуть пожертвувати видану суму на лікування онкохворих людей (для цього буде встановлено спеціальний бокс).

Нагадаємо декілька шаріатських принципів для донорів-мусульман: донор діє добровільно, без примусу; кроводача не має загрожувати життю і здоров’ю самого донора; є медичний висновок, що донор сам не є хворий й не заразить рецепієнта (ця вимага виконується оглядом лікарями донора на місці кроводачі і проведенням необхідних лабораторних досліджень там же); безоплатність донорства; психічне здоров’я донора (донор має дарувати кров усвідомлено й добровільно).

Кілька порад для тих, хто готовий поділитися краплиною життя з ближніми: за 48 годин до кроводачі утримайтесь від вживання солодких газованих напоїв (це спричинить підвищення рівня глюкози у крові й унеможливить донацію); за 72 години до кроводачі не вживайте ліків, що містять аспірин і анальгетики. Нагадування для немусульман: за 48 годин не можна вживати алкоголь.

Як раніше нагадувала одна з найактивніших донорок-мусульманок Тетяна Євлоєва у створеній нею пам’ятці донора, однією з найгостріших й найактуальніших є проблема донорства загалом і донорства крові — зокрема.

«Нехай кожен здоровий мусульманин і мусульманка відгукнуться і бодай раз у житті стануть донорми крові — заради Всевишнього Аллага — звісно, якщо дозволяє їх стан здоров’я. А той, хто зробить більше, — тому й більша нагорода від Господа. Ми маємо допомагати не лише своїм одновірцям, але й усім людям, незалежно від їх віросповідання. Всевишній у Священному Корані пообіцяв за порятунок життя людини (будь-якої людини) нагороду як за порятунок усього людства (Коран, 5:32). Хіба ж ми маємо стільки добрих справ за плечима, щоб упустити таку можливість зробити цю шальку терезів важчою за наші помилки і гріхи у Судний День? Проблема донорства крові стоїть вельми гостро — її катастрофічно бракує навіть для маленьких діточок, стан яких — важкий. До імамів ДУМУ «Умма» часто звертаються люди з проханням знайти донорів крові для себе і своїх близьких. Пошук мусульманами донорів саме серед одновірців має свої причини. Адже Всевишній заборонив нам алкоголь і наркотичні речовини, паління, позашлюбні статеві стосунки (що вберігає від ВІЛ/СНІД і венеричних хвороб); наказав нам турбуватися про здоров’я своїх духу й тіла, а також дозволив вживати лише чисту і корисну їжу. Тобто, ревний мусульманин є ідеальним донором крові з точки зору медицини», — стверджує активістка.

Тож мусульмани повинні першими прийти на допомогу — адже наша умма має бути прикладом людяності, справедливості і взаємопідтримки у цьому житті.

«Допомагаючи врятувати життя людини через донорство, ми зробимо для ісламу більше, аніж виголошуючи красиві промови про велич і істинність нашої віри. Красномовних — багато, а тих, хто робить добро, — мало. Слова справжнього мусульманина, що йдуть від серця, мають підкріплюватися справами, адже Бог запитує нас у Своїй Книзі: «О ви, які увірували! Чому говорите те, чого не робите? Велика ненависть у Аллага тоді, коли ви говорите, а не робите!» (Коран, 61:2–3)».

Потенційні донори можуть ознайомитися з правилами підготовки до кроводачі у пам’ятці, створеній мусульманкою-донором Тетяною Євлоєвою спеціально для проєкту «Стань донором!»

Донорів чекатимуть 25 вересня 2020 року за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, 25-А.

Початок кроводачі о 9:00, завершення о 13:00.

При собі необхідно мати документ, що посвідчує особу (паспорт, довідку на проживання) і код платника податків.

Усі довідки — за телефоном 093-511-28-76.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.