Росія використовує систему кримінального правосуддя для переслідування кримчан за релігійними ознаками

Росія використовує систему кримінального правосуддя для переслідування кримчан за релігійними ознаками
Росія використовує систему кримінального правосуддя для переслідування кримчан за релігійними ознаками
11.12.2020
Оцініть статтю: 
(207 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

Ситуація з правами людини на території окупованого Росією Криму дедалі погіршується. 

З моменту окупації у 2014 році Російською Федерацією українського півострова порушення прав людини стали невід’ємною частиною об’єктивної реальності, набули системного і масового характеру.

За цей період прокуратура АР Крим і міста Севастополя зафіксувала велику кількість умисних вбивств, викрадень, катувань, кримінальних переслідувань громадян України за релігійними, політичними, етнічними й іншими ознаками.

Кожен факт порушення прав людини на окупованій території півострова фіксується у відповідних кримінальних провадженнях з метою реалізації принципу невідворотності покарання винних осіб з використанням як національних, так і міжнародних механізмів.

У прокуратурі Автономної республіки Крим заявляють, що продовжується примусове переміщення засуджених і політичних в’язнів до Росії, що є серйозним порушенням норм міжнародного гуманітарного права.

Також держава-окупант протиправно використовує систему кримінального правосуддя для переслідування кримчан за релігійними ознаками.

Так звані «справи Хізб ут-Тахрір» — яскравий приклад того, як підконтрольні РФ суди виносять вироки за сфабрикованими звинуваченнями, позбавляючи кримчан права на справедливий суд.

За даними прокуратури автономії, у рамках «справ Хізб ут-Тахрір» щонайменше 77 громадян України незаконно позбавлені волі.

«Метою таких репресій є дискредитація представників корінного народу Криму, нав’язування наративу про те, що кримські татари — «терористи»; залякування населення півострова, придушення свободи слова і свободи релігії», — наголосив керівник прокуратури АР Крим та міста Севастополя Ігор Поночовний.

Повідомляється також про утиски Кримської єпархії Української Православної Церкви.

Нещодавно митрополит Сімферопольський і Кримський Климент отримав чергову вимогу від «окупаційної адміністрації РФ» про демонтаж храму УПЦ «Неопалима Купина» у м. Євпаторія.

Такі дії окупантів спрямовані на дискримінацію єдиної української релігійної громади на півострові і встановлення монополії РПЦ Московського патріархату на релігію в Криму.

За словами пана Поночовного, атмосфера тотального терору в Криму — це частина політики держави-окупанта, яка спрямована на зміну демографічного складу населення, а кінцевою метою такої політики є витіснення громадян України, незгодних з окупаційним режимом, і заселення півострова громадянами з різних регіонів РФ.

«Задля колонізації півострова РФ переселила до Криму, за різними оцінками, від 172 тис. до понад 500 тис. росіян. Продовжується примусове переміщення засуджених і політичних в’язнів до Російської Федерації. Наразі встановлено 475 громадян України, які незаконно утримуються або утримувались у пенітенціарних закладах на території РФ», — зазначив очільник прокуратури.

Кількість внутрішньо переміщених з півострова осіб стрімко зростає. За офіційною статистикою, на сьогодні вона становить 47 120, хоча фактично таких осіб — значно більше.

Порушення, пов’язані з примусовим переміщенням до РФ, вчиняються стосовно дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, зокрема шляхом незаконного усиновлення.

Нагадаємо, що 10 грудня 1948 року Генеральна Асамблея ООН ухвалила Загальну декларацію прав людини.

Через два роки цей день проголошено Днем прав людини.

Положення декларації закріплюють, що права людини — невід’ємний елемент людської особистості і людського буття.

Раніше повідомлялось, що Прокуратура АР Крим і міста Севастополя за оперативного супроводження Департаменту контррозвідки СБУ повідомила про підозру «військовому комісарові Республіки Крим у Чорноморському та Роздольненському районах» у вчиненні злочину, передбаченого ч. 1 ст. 438 КК України, а саме у порушенні законів і звичаїв війни, що полягає у примушуванні осіб-мешканців окупованої території служити в збройних силах держави-окупанта.

Санкція статті передбачає покарання на строк від восьми до дванадцяти років позбавлення волі.

 

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.