Українські мусульмани взяли участь у всеукраїнській екологічній акції «Мільйон дерев», підтримавши таким чином всесвітню кампанію «Садіння на благо планети «Мільярд дерев», засновану в рамках програми ООН з довкілля (UNEP).
Через карантинні обмеження багато мусульманських громадських організацій мусили скоротити склад своїх екодесантів, але відмовлятися від богоугодної справи мусульмани не стали. За словами імама мечеті Ісламського культурного центру Сум Рустама Хуснутдінова, навіть те, що місто належить до «червоної зони», не стало перешкодою для волонтерів:
— Крім соціальної відповідальності та солідарності з екоактивістами з інших громадських організацій, сумські послідовники ісламу скористалися наданою можливістю напередодні священного місяця збагатити доручену нам планету хоч на кілька дерев. Тому активісти мусульманської релігійної громади разом з однодумцями зі студентської громадської організації «Дружба» — загалом 13 осіб — вийшли 10 квітня на виділену містом локацію на берегах місцевого озера Чеха, щоб закласти тут майбутній парк. Тішить, що серед 300 дерев різних порід, які зеленітимуть на берегах озера, є й посаджені руками мусульман, адже сказано: «Якщо хтось посадить дерево чи засіє поле, і люди, звірі та птахи харчуватимуться з нього, це буде доброчинність з його боку.
Мусульмани Дніпра також долучилися до оголошеної міською організацією «Зелена планета» акції. Як повідомив голова релігійної громади мусульман Дніпра «Відродження» Павло Федосов, члени громади, волонтери Ісламського культурного центру «Мустакбаль» і ГО «Благодія» посадили кілька сотень саджанців в одному з парків міста. А взагалі 10 квітня у Дніпрі стараннями екоактивістів стало на 4 тис. дерев більше.
— Символічно, що ця акція відбулася напередодні Рамадану. Озеленення — це не тільки соціально значуща та важлива для всього людства справа, а ще й додержання релігійних приписів, можливість заробити саваб, бо садіння дерев — один із видів довготривалої милостині, садака-джарія. <...> До того ж це чудова нагода ще раз показати, що українські мусульмани інтегровані в суспільство, не замикаються в собі та своїх громадах, що їх хвилює загальний добробут і вони солідарні з іншими активістами в бажанні змінити життя на краще, — розповів Павло Федосов.
У Вінниці в акції взяли участь екоактивісти Ісламського культурного центру «Аль-Ісра». Цього дня в місті з’явилася алея на честь ліквідаторів наслідків аварії на Чорнобильській АЕС. Нагадаємо, 26 квітня виповниться 35 років від дня цієї трагедії — найбільшої техногенної катастрофи XX століття.
Зауважмо, українські мусульмани не перший рік беруть участь в акціях озеленення — як всеукраїнських, долучаючись до кампаній «Мільйон дерев» і «Зелена планета», так і в ініційованих самими мусульманськими організаціями.
Так, 17 квітня 2020 року волонтери львівського ІКЦ ім. Мухаммада Асада та активістки жіночої організації «Ірада» садили дерева в Жовківському лісгоспі «Мостиське лісництво».
«Висаджено дуби, ялини, модрини, сосни — всього 8000 саджанців! З нами були діти, які дуже старанно допомагали дорослим! Нас дуже добре прийняли, провели інструктаж, розповіли багато цікавого. Зарядилися неймовірними емоціями. Спасибі всім організаторам за прекрасну ініціативу!» — ділилися враженнями львівські мусульмани, що торік у жовтні посадили, до речі, 3860 саджанців дуба поблизу Рави-Руської.
Нагадаємо, в жовтні минулого року українські мусульмани взяли участь в акції «Мільйон дерев за 24 години», а також долучилися до проєкту «Відновлення деревної рослинности уздовж річок».