«АТН», 30.03.2010
Сьогодні в Москві День жалоби за жертвами теракту в метро. На державних установах приспущені прапори, а в підземці, на станції, де прогриміли вибухи, люди приносять свічки і квіти. Проте в тій же Москві місцеві ЗМІ повідомляють про неадекватні реакції пасажирів метро на представників мусульманської громади. Зокрема, напередодні в підземці один з пасажирів накинувся на двох дівчат у хустках. Про те, як харківська мусульманська громада і пасажири в транспорті відреагували на теракти в репортажі «АТН».
Анастасія носить хустку вже третій рік, за цей час вона практично не зустрічала агресивних реакцій. Після терактів, розповідає дівчина, деякі мусульманки побоялися їхати в підземці, але сама вона вільно користується цим видом транспорту, оскільки на неї особливої уваги не звертають.
Анастасія, представниця мусульманської громади: «Я нічого такого не побачила подібного, щоб люди якось відносилися в мій бік. Ніяких там висловів на мою адресу, ніяких підозрілих поглядів, ніяких реплік, хтось за спиною щось говорить про мене - нічого такого не було».
Представники мусульманської громади Харкова вільно пересуваються містом, в натовпі вони практично не виділяються.
Після трагічних подій у Москві, розповідають молоді люди, шоковані не менше за інших. І не в останню чергу реакцією жителів російської столиці на представників ісламу, зокрема, на випадок, коли на двох дівчат у хустках напав чоловік і виштовхав з вагона підземки. Цю подію російські правоохоронці офіційно не підтверджують, адже факт не був зафіксований міліціонерами - їх просто не було на місці події, повідомляють російські ЗМІ. Євген розповідає: немає жодної світової релігії, яка заохочувала би вбивства невинних людей.
Євген, представник мусульманської громади: «Кожен день з'являються якісь люди, які іменують себе різними іменами, і ми не можемо нести за них відповідальність, і їх дії повністю суперечать доктрині ісламу, повністю суперечать тому, що приписує мусульманам Коран».
В Україні ставлення до послідовникам ісламу відрізняються від ставлення людей у країнах, де відбуваються теракти, розповідає директор ісламського культурного центру Отман Шаді. Тому організація вже підготувала листа до посольства Росії в Україні з проханнями не акцентувати увагу на віросповіданні терористок.
Отман Шаді, директор ісламського культурного центру: «Ми живемо в іншій країні, у нас в Україні немає такого страху, як може в інших країнах. Якщо у Росії є реальні складні проблеми на Кавказі, то слава Богу, у нас таких проблем немає, тому український народ повинен заспокоїтися».
Харків - місто толерантне, резюмують всі представники мусульманської громади, однак агресивні люди все таки зустрічаються. Проте їх поведінка - це питання лише внутрішньої культури.
Оригінал статті на сайті «АТН»
Публікації на тему в українських ЗМІ:
Одеські мусульмани засуджують організаторів терактів у Москві і мають намір «напоумити їх молитвами» («ТАЙМЕР»)
Фетву про джихад обговорювали провідні мусульманські теологи (УКРІНФОРМ, 1+1)
Впливовий ісламський проповідник видає фетву проти терористів-смертників («Кореспондент»)