Реакція харківських мусульман на теракти в московському метро

Реакція харківських мусульман на теракти в московському метро
02.04.2010
Оцініть статтю: 
(72 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

«АТН», 30.03.2010

Сьогодні в Москві День жалоби за жертвами теракту в метро. На державних установах приспущені прапори, а в підземці, на станції, де прогриміли вибухи, люди приносять свічки і квіти. Проте в тій же Москві місцеві ЗМІ повідомляють про неадекватні реакції пасажирів метро на представників мусульманської громади. Зокрема, напередодні в підземці один з пасажирів накинувся на двох дівчат у хустках. Про те, як харківська мусульманська громада і пасажири в транспорті відреагували на теракти в репортажі «АТН».

Анастасія носить хустку вже третій рік, за цей час вона практично не зустрічала агресивних реакцій. Після терактів, розповідає дівчина, деякі мусульманки побоялися їхати в підземці, але сама вона вільно користується цим видом транспорту, оскільки на неї особливої уваги не звертають.

Анастасія, представниця мусульманської громади: «Я нічого такого не побачила подібного, щоб люди якось відносилися в мій бік. Ніяких там висловів на мою адресу, ніяких підозрілих поглядів, ніяких реплік, хтось за спиною щось говорить про мене - нічого такого не було».

Представники мусульманської громади Харкова вільно пересуваються містом, в натовпі вони практично не виділяються.

Після трагічних подій у Москві, розповідають молоді люди, шоковані не менше за інших. І не в останню чергу реакцією жителів російської столиці на представників ісламу, зокрема, на випадок, коли на двох дівчат у хустках напав чоловік і виштовхав з вагона підземки. Цю подію російські правоохоронці офіційно не підтверджують, адже факт не був зафіксований міліціонерами - їх просто не було на місці події, повідомляють російські ЗМІ. Євген розповідає: немає жодної світової релігії, яка заохочувала би вбивства невинних людей.

Євген, представник мусульманської громади: «Кожен день з'являються якісь люди, які іменують себе різними іменами, і ми не можемо нести за них відповідальність, і їх дії повністю суперечать доктрині ісламу, повністю суперечать тому, що приписує мусульманам Коран».

В Україні ставлення до послідовникам ісламу відрізняються від ставлення людей у країнах, де відбуваються теракти, розповідає директор ісламського культурного центру Отман Шаді. Тому організація вже підготувала листа до посольства Росії в Україні з проханнями не акцентувати увагу на віросповіданні терористок.

Отман Шаді, директор ісламського культурного центру: «Ми живемо в іншій країні, у нас в Україні немає такого страху, як може в інших країнах. Якщо у Росії є реальні складні проблеми на Кавказі, то слава Богу, у нас таких проблем немає, тому український народ повинен заспокоїтися».

Харків - місто толерантне, резюмують всі представники мусульманської громади, однак агресивні люди все таки зустрічаються. Проте їх поведінка - це питання лише внутрішньої культури.

Оригінал статті на сайті «АТН»

Публікації на тему в українських ЗМІ:

Одеські мусульмани засуджують організаторів терактів у Москві і мають намір «напоумити їх молитвами» («ТАЙМЕР»)

Фетву про джихад обговорювали провідні мусульманські теологи (УКРІНФОРМ, 1+1)

Заява українських мусульман у ЗМІ: Теракт у Москві здійснили нелюди, у яких немає ні національності, ні релігії

Впливовий ісламський проповідник видає фетву проти терористів-смертників («Кореспондент»)

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.