Президент Турецької Республіки Реджеп Таїп Ердоган разом із дружиною 3 лютого прибув до України з офіційним візитом. Дата візиту збіглася з визначною датою у відносинах України й Туреччини: цього дня відзначають 30-ту річницю встановлення дипломатичних відносин між країнами. Відповідний протокол підписано 1992 року.
У межах офіційного візиту турецького лідера відбулося підписання низки двосторонніх документів, а перші леді країн узяли участь у культурних заходах і спілкувалися з представниками громадянського суспільства, культурно-національних товариств, журналістами.
Як повідомляє Пресслужба Президента України, серед підписаних президентами документів — Угода про вільну торгівлю між Україною та Туреччиною, покликана сприяти розвитку торговельно-економічної співпраці, зокрема зростанню експорту внаслідок отримання українськими виробниками переваг від лібералізації ринку товарів і послуг Турецької Республіки, відкриттю можливостей для трансферу технологій та модернізації виробництва в Україні, створенню нових робочих місць, обміну досвідом тощо. Також за результатами зустрічі та десятого засідання Стратегічної ради високого рівня між Україною та Турецькою Республікою підписано ще кілька важливих документів.
Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба й міністр молоді та спорту Туреччини Мехмет Касапоглу підписали міжурядову Угоду про співпрацю у сфері молодіжної політики. Вона створить законодавчі межі для запровадження та розвитку взаємодії, яка сприятиме розширенню міжлюдських контактів та обмінів, зокрема організацію спільних заходів і програм, молодіжних обмінів.
Голови МЗС України й Туреччини підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо технічного співробітництва між Державною податковою службою України та Адміністрацією доходів Міністерства казначейства та фінансів Турецької Республіки. Документ дасть змогу не лише розширити сфери взаємодії, а й налагодити обмін досвідом.
Задля координації та заохочення співпраці між Україною і Туреччиною в митній галузі в. о. голови Державної митної служби України Вячеслав Демченко та заступник міністра торгівлі Туреччини Мустафа Тузджу підписали Меморандум про взаєморозуміння щодо створення Спільної митної ради між Державною митною службою України та Міністерством торгівлі Турецької Республіки — це сприятиме зростанню обсягів двосторонньої торгівлі. Також підписано План дій між Державною митною службою України та Міністерством торгівлі Туреччини щодо взаємного визнання програм авторизованих економічних операторів.
Кабінет Міністрів України та Уряд Турецької Республіки підписали Протокол про внесення змін до Угоди між Кабінетом Міністрів України та Урядом Турецької Республіки про співпрацю правоохоронних органів від 4 грудня 2009 року. Документ скріпили підписами голова МВС України Денис Монастирський та його турецький колега Сулейман Сойлу.
Меморандум про взаєморозуміння між Державним підприємством «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації та якости» і Турецьким інститутом стандартів підписали Дмитро Кулеба й міністр промисловості та технологій Турецької Республіки Мустафа Варанк. Документ спрямований на усунення технічних бар’єрів у торгівлі між країнами, взаємне вивчення досвіду в галузі стандартизації, сертифікації та якости.
Рамкову угоду між урядами України й Туреччини про співпрацю у сфері високих технологій, авіаційній та космічній галузях підписали міністр оборони України Олексій Резніков і міністр промисловости та технологій Турецької Республіки Мустафа Варанк. Це має дати поштовх українсько-турецькій співпраці у сфері високих технологій, авіаційній та космічній галузях, зокрема в розробці, виробництві та експлуатації безпілотних літальних апаратів сімейства Bayraktar.
Тим часом дружина Президента України Олена Зеленська провела в Києві зустріч з дружиною турецького президента Еміне Ердоган. Разом вони презентували турецькомовний аудіогід у Національному заповіднику «Софія Київська», що його як пілотний проєкт створили Державне агентство розвитку туризму України та Турецька агенція співпраці та координації (TİKA). Перші леді зазначили, що це — зустрічний крок, адже в межах ініціативи Олени Зеленської в усьому світі запущено понад 30 аудіогідів українською мовою, найбільше — у Туреччині.
Також дружини президентів обговорили наступні кроки в культурній дипломатії між країнами. Зокрема, переклад турецькою мовою праці українського сходознавця Григорія Халимоненка «Тюркська лексична скиба українського словника» — тлумачний словник слів тюркського походження в українській мові. Видати книгу планує Асоціація турецької мови. Еміне Ердоган відзначила важливість проєкту, адже «в українській мові понад три тисячі слів тюркського походження». Це стане початком ширшої ініціативи: взаємних перекладів книжок українських і турецьких письменників в обох країнах.
Як повідомляє Офіційний портал Києва, Еміне Ердоган разом із дружиною посла Турецької Республіки в Україні Седою Гульдере, дружиною міністра офіційної делегації та іншими представниками державних організацій Туреччини, що допомагають тюркським народам, відвідала київську спеціалізовану школу № 165, на базі якої діють творчі гуртки громадської організації «Qırım ailesi — Кримська родина».
Президент України Володимир Зеленський у своїй заяві для ЗМІ за результатами переговорів зазначив, що однією з головних тем зустрічі з Реджепом Таїпом Ердоганом були питання безпеки та миру. Він подякував турецькому президентові за тверду й послідовну підтримку суверенітету й територіальної цілісності України та активну участь Туреччини у Кримській платформі.