Яким змістом наповнюєш ти своє "дякую"?

1
Пророк Мухаммад (мир йому і благословення Аллага) казав з цього приводу: «Той, хто не вдячний людям за даровані блага, не вдячний Всевишньому Аллагу»
11.01.2012
Оцініть статтю: 
(202 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

11 січня в світі відзначається Міжнародний день «подяки» - International Thank You Day. “Найввічливіша» дата в році нагадує нам про сунну останнього з посланців Аллага - пророка Мухаммада (мир йому і благословення Аллага), який показав людям приклад хороших манер у повсякденному житті. Наша віра - це блага вдача, наша релігія - це облагороджування нашого характеру. І Посланець Аллага (мир йому і благословення Аллага) казав: «Воістину, я посланий для вдосконалення найкращої моралі».

Слова подяки мають властивості, без яких повсякденне життя було б мізерним і похмурим: за їх допомогою люди дарують один одному радість, висловлюють повагу і передають позитивні емоції.


Серед мусульманської умми особливо важливим є такий аспект у стосунках з людьми, як подяка, коли вони надають допомогу, дарують що-небудь, або просто підтримують добрим словом, і навіть не очікують нічого натомість. Пророк Мухаммад (мир йому і благословення Аллага) казав з цього приводу: «Той, хто не вдячний людям за даровані блага, не вдячний Всевишньому Аллагу» (Передано від Імама Ріди).


Якщо людина не вдячна іншим за надані їй милості, то це вказує на її нездатність дякувати, а також на те, що душа черства і невдячна. А людина з такими якостями байдужа до милостей оточуючих, вона не вміє цінувати допомогу інших. Більш того, іноді така людина вважає, що інші зобов'язані надавати їй милості.


Можна з упевненістю сказати, що людина з невдячною душею не буде дякувати і Всевишньому Аллагу.Адже подяка до людей, насправді, є подякою до Аллага, оскільки люди - це лише посередники в донесенні благ Всевишнього. Якщо хтось дарує що-небудь, то насправді це даровано Аллагом.Тому той, хто не вдячний людям, які є посередниками, насправді не дякує Богові, який є джерелом усіх благ.


Імам Садик розповідав: «Всевишній Аллаг послав Мусі одкровення: «О Муса, дякуй Мені вдячністю, на яку Я заслуговую». Муса відповів: «Господи, як же я зможу дякувати Тобі вдячністю, яку Ти заслуговуєш, коли сама моя подяка є дарованою Тобою милістю?» Тоді Аллаг сказав: «Ось тепер ти віддячив мені в повній мірі, бо зрозумів, що здатність дякувати теж є милістю від Мене» (Аль-кафі).


Саме слово «спасибо» у російській мові було утворене в 16 столітті з поширеного словосполучення «спаси Бог», що саме каже за себе, і тому є підтвердженням слова Всевишнього Аллага: «Якщо ви будете вдячні, то Я втішу вас ще більшими благами. А якщо ви будете невдячні, то ж муки від Мене тяжкі». (Коран, 14:7).


Англійське словосполучення "thank you" також має глибше коріння, ніж проста подяка, що свідчить про те, що «дякую», вимовлене практично на всіх мовах світу, має надзвичайно важливе значення для культури будь-якого народу.


Також на думку психологів, слова подяки є «усними погладжуваннями», які можуть заспокоїти співрозмовника і зігріти своєю теплотою, якщо вимовляються від чистого серця. Тому не скупіться на добрі слова, будьте вдячні до людей і будьте вдячні Аллагу.

Жинан Рубченкова

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.