Міжнародний табір «Крим-Січ», який вже впродовж декількох років функціонує в районі Ескі-Кермен у Бахчисараї, ні що інше, як бізнес проект для відмивання грошей, який для залучення більшого капіталу поставлений на «ідеологічні рейки» міжрелігійного і міжетнічного протистояння. Про це кореспондентові QHA заявив директор Центру близькосхідних досліджень (Київ) Ігор Семиволос.
У коментарі щодо нашумілої історії з дитячим воєнізованим табором «Крим-Січ», у якому кримські «козаки» навчали «відбивати напад ісламістів», експерт зазначив: «Це організовується вже не один рік і це - непоганий бізнес-проект для відмивання грошей як для тих, хто виділяє під це землю, так і для організаторів, які велику частину виділених на це коштів просто крадуть».
Він додав, що на ідеологічні рейки це ставиться для «успішнішого залучення засобів і капіталів».
Слова організатора табору, так званого «козачого отамана» Сергія Юрченко про те, що мета табору – це «православний захист від мусульман» Ігор Семиволос прокоментував, як несерйозний вислів.
Експерт підкреслив, що для суспільства зараз украй важливо фіксувати і не забувати подібні випадки і вислови. За його словами, коли прийде час, ці люди отримають по заслузі й тоді головне - знати цих людей і що вони робили.
При цьому, експерт зазначив, що не варто сильно переоцінювати мілітаризований характер подібних явищ.
«Табір «Крим-Січ» - це швидше гра «Зірниця», ніж справжнє якесь воєнізоване формування, а його організатори, можна сказати, ряджені. Причому, багато представників інших «козачих» формувань їх такими й вважають», – додав Семиволос.
Провокація і розпалювання міжнаціональної ворожнечі
У свою чергу голова Постійної комісії Верховної Ради Автономної Республіки Крим з міжнаціональних відносин і проблем депортованих громадян Ремзі Ільясов розцінює діяльність «козаків» як провокацію.
«Як можна коментувати факт існування такого табору і дії людей, які цим займаються? Це - провокація», – заявив він у коментарі кореспондентові QHA.
У той же час, політолог Олексій Гарань вважає, що діяльність подібних угрупувань у Криму повинна стати об'єктом уваги з боку Служби безпеки й Міністерства внутрішніх справ.
«Якщо цей табір існує й називає себе «православним для боротьби з ісламом», то це вже викликає питання, тому що у нас такі парамілітарні утворення заборонені, це розпалювання міжнаціональної ворожнечі», - сказав Гарань у коментарі tochka.net.
Нагадаємо, Табір «Крим-Січ» у поточному році функціонував на території заповідника Ескі-Кермен у Бахчисараї з 3 по 15 серпня. У таборі брала участь молодь віком від 10 до 18 років із Росії, Білорусії й України. З дітьми займалися рукопашним боєм, лісовим орієнтуванням, альпінізмом, скелелазінням.
Табір проводиться так званим «Об'єднанням козаків Криму» на чолі з «отаманом» Сергієм Юрченко вже впродовж декількох років.
За матеріалами ЗМІ
Посилання на тему: