Азербайджанcьких мільйонерів закликали взяти участь у будівництві Соборної мечеті у Сімферополі

1
Посол Азербайджану в Україні Ейнулла Мадатлі
10.03.2011
Оцініть статтю: 
(497 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Посол Азербайджану в Україні Ейнулла Мадатлі надіслав лист голові Ради міністрів Автономної Республіки Крим Василю Джарти, у якому привітав довгождану новину про виділення земельної ділянки для будівництва Соборної мечеті у Сімферополі. Про це сайту «Крим.Коментарі» повідомили у Головному управлінні інформаційної політики Ради міністрів АРК.

«Численна азербайджанська діаспора, яка проживає у Криму і на території всієї України, з почуттям глибокого задоволення зустріла новину про виділення земельної ділянки для Соборної мечеті у Сімферополі і встановлення закладного каменя на місці її майбутнього будівництва», - мовиться у листі посла Азербайджанської Республіки в Україні.

Ейнулла Мадатлі підкреслив, що виняткова роль у вирішенні цієї проблеми належить голові кримського уряду Василю Джарти.

Посол висловив сподівання, що взаємовигідні стратегічні відносини, які склалися між Азербайджаном і Україною, зміцнюватимуться й надалі.

«Ми підтримали пропозицію кримського азербайджанського товариства про встановлення тісніших зв'язків між Автономною Республікою Крим і Нахічеванською Автономною Республікою», – заявив Ейнулла Мадатлі.

Посол також побажав голові уряду автономії успіхів у діяльності на благо Криму.

Благородний приклад

У свою чергу голова азербайджанської общини у Криму Рагім Гумбатов в інтерв'ю QHA назвав остаточне вирішення питання будівництва Соборної мечеті «історичною подією у Криму».

Він висловив побажання, щоб сучасні азербайджанські мільйонери взяли участь у будівництві мечеті.

«По-перше, у мусульман півострова не було Соборної мечеті. По-друге, це суто релігійне питання настільки політизувалося, що, здавалося б, воно ніколи не знайде свого вирішення, тому привносило непростій міжнаціональній ситуації у Криму додаткову напруженість. По-третє, показало, що все-таки з будь-якого складного становища завжди можна знайти гідний вихід, якщо сторони мають добру волю і політичну мудрість», - зазначив Гумбатов.

Він додав, що вирішення цього непристойно тривалого питання вибиває з рук можливості тих сил, які на посиленні міжнаціональної конфронтації розігрували антикримську політику.

«За нашими відомостями, - зазначив Рагім Гумбатов, - у дореволюційний час будівництво мечеті у Сімферополі було здійснене за допомогою азербайджанського мільйонера Шамсі Асадуллаєва, який помер у 1913 році в Ялті. Було б добре, якби сучасні азербайджанські мільйонери наслідували цей благородний приклад».

Нагадаємо, у 2004 році сесією Сімферопольської міськради було ухвалено рішення про узгодження Духовному управлінню мусульман Криму місця розташування ділянки для будівництва Соборної мечеті у районі вул. Ялтинської, 22. Проте пізніше депутати відмовили у землевідведенні та визнали ділянку лісопарковою зоною.

На це мусульмани заявили, що мечеть все одно буде зведена і завезли на ділянку будматеріали. При цьому суди ставали на бік ДУМК.

15 лютого 2011 року сімферопольські депутати надали управлінню дозвіл на розробку проекту землеустрою з відведення земельної ділянки (2,7 га) для будівництва мечеті по вул. Ялтинська, 22.


2 березня депутати передали ДУМК земельну ділянку у постійне користування, а 3 березня за вказаною адресою був відкритий закладний камінь і закладена пам'ятна капсула з посланням нащадкам.

За матеріалами «Крим.Коментарі» і QHA

Посилання на тему:

Соборна мечеть - це духовне багатство Сімферополя, - посол Азербайджану

Азербайджано-українські відносини у світлі світової геополітики

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.