Український уряд затвердив постанову «Про затвердження Переліку мов національних меншин (спільнот) та корінних народів України, яким загрожує зникнення». Цей документ є ключовим етапом в імплементації Закону України «Про національні меншини (спільноти) України».
Про це повідомила Державна служба з етнополітики та свободи совісти.
До переліку мов, що їм загрожує зникнення на території України ввійшли мови корінних народів: кримськотатарська, караїмська та кримчацька. Також уряд заніс до списку білоруську, гагаузьку, ромську, урумську, румейську мови та їдиш. Цей перелік формується на основі пропозицій Національної академії наук України з огляду на міжнародні стандарти, зокрема висновки ЮНЕСКО.
Відповідно до законодавства, державна політика щодо національних меншин (спільнот) передбачає надання державної підтримки загроженим мовам. Україна має унікальну мовну спадщину, і кримськотатарська мова, а також мови корінних народів і надазовських греків посідають у ній важливе місце, тож ухвалення цієї постанови має на меті збереження та розвиток мов національних меншин (спільнот) та корінних народів України, що перебувають під загрозою зникнення.