Кримські татари закликали Європу і світ втрутитись, щоб відновити їх права

1
Понад 15 тисяч кримських татар провели у центрі Сімферополя жалобний мітинг із нагоди 67-х роковин депортації кримськотатарського народу. (Фото: RFE/RL)
20.05.2011
Оцініть статтю: 
(300 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Міжнародне співтовариство мусить вжити заходів для відновлення прав кримськотатарського народу і забезпечення його вільного розвитку в Криму – таку вимогу висунули близько 20 тисяч учасників жалобного мітингу, що вчора, 18 травня, пройшов у Сімферополі, де відзначався Всекримський день пам’яті жертв депортації кримськотатарського народу

Зі скандуваннями, сотнями кримськотатарських та українських прапорів і плакатами з вимогами відновлення прав кримськотатарського народу в руках тисячі людей п’ятьма велелюдними колонами пройшли головними вулицями Сімферополя до центрального майдану імені Леніна. Там пройшов традиційний Всекримський жалобний мітинг.

Керівники Меджлісу кримськотатарського народу, мусульманське і православне духовенство, перші особи автономії, гості з Києва і з-за кордону у своїх виступах вшанували пам’ять десятків тисяч загиблих під час депортації кримських татар.

Лідер Меджлісу Мустафа Джемільов, який виступав останнім, зазначив, що й досі права кримських татар в Україні не відновлені, і, щоб допомогти їй врегулювати кримськотатарську проблему, необхідно скликати Міжнародний форум із питань розвитку і безпеки кримськотатарського народу в Україні за участі провідних міжнародних та європейських організацій і структур.

Разом із тим він наголосив: «Україна – це наша держава. В Україні у нас мільйони друзів, які підтримують наші законні права!».

Київ сам не може відновити права кримськотатарського народу?

Прем’єр-міністр Криму Василь Джарти, який теж виступив на мітингу, потім сказав журналістам, що кримський уряд ініціюватиме відновлення Державної програми облаштування кримських татар, яка припинила свою роботу торік.

«Ми підготуємо програму, яку має затвердити уряд України. Гроші, безумовно, потрібні на облаштування, на навчання, на культуру. Ми маємо створити всі умови, щоб люди, які пережили депортацію, відчували турботу влади», – сказав він.

Разом із тим кримський прем’єр обминув тему поновлення політико-правових прав кримських татар.

Резолюція

На ігнорування державою «законних вимог і міжнародно визнаних прав кримськотатарського народу» звертається увага і в резолюції 20-тисячного жалобного мітингу в Сімферополі.

У ній мовиться: «Настав час, коли міжнародне співтовариство, насамперед, європейські країни, які пережили у 20-му столітті два могутні тоталітарні режими, нацистський і сталінський, що несли із собою геноцид, порушення прав і свобод людини, воєнні злочини і злочини проти людяності, повинні вжити конкретні заходи для подолання наслідків цих злочинів – відновити кримськотатарський народ у його правах та забезпечити гарантії його вільного розвитку на своїй землі».

За матеріалами «Радіо Свобода»

Посилання на тему:

Форум з питання відновлення прав кримськотатарського народу пройде під егідою міжнародних організацій

Представники Держкомнацрелігій та місії ООН обговорили проблеми кримських татар

В Європарламенті обговорили кримськотатарське питання

В Криму провели мітинг на підтримку Загальної декларації прав людини

У Німеччині стурбовані становищем кримських татар

ОБСЄ працює у сфері вирішення проблем кримськотатарського народу

Кримські і казанські татари Німеччини закликали Україну і РФ забезпечити права татар

Репатріанти закликали ООН і ЄС сприяти у відновленні їхніх прав

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.