Комісія міськради Феодосії погодила встановлення поклонного хреста. Як виняток мусульмани регіону також дали згоду на його установку.
Про це QHA повідомили у прес-службі мерії міста, пославшись на відповідне рішення виконкому, яке було прийнято 5 серпня поточного року.
На початку засідання на правах міського голови Олександр Бартенєв нагадав членам комісії, що нещодавно одна з громадських організацій порушила мир та взаєморозуміння між численними релігійними громадами Феодосії, і встановила культовий символ без дотримання законодавства України та без благословення духовенства.
«Дуже боляче, що на святині спробували зіграти в політику і розпалити конфлікт на міжнаціональній основі», - зазначив А. Бартенєв і додав, що запорука нормального співіснування - це «взаєморозуміння і повага».
«Як виняток, щоб конфлікт не розгорівся і далі, нам слід погодити встановлення хреста», — сказав він.
Керівник міста звернувся до представників усіх конфесій із проханням утриматися від встановлення культових символів за межами храмових територій, крім тих випадків, коли цільовим чином вже була відведена земля. Також він запропонував представникам духовенства максимально прискорити оформлення документації на всі культові споруди Феодосійського регіону.
«Важкий крок»
Член комісії, імам регіонів Феодосії і Кіровського Нариман Короглу повідомив QHA, що питання встановлення хреста він обговорював разом зі старійшинами і народом.
«З нашого боку це важкий крок, але ситуація була нагніченою, - сказав імам. - Ми хочемо, щоб мусульмани і православні жили в єдності і залишалися друзями. Якщо у порядку виключення, то ми погоджуємо встановлення хреста. Ми й надалі будемо з порозумінням співпрацювати з православними», — зазначив він.
У свою чергу благочинний Феодосійського округу протоієрей Михаїл (Ситенко) подякував представникам мусульман за розуміння.
«Ми не маємо жодних розбіжностей з мусульманами. Далі ми теж будемо діяти мирно і злагоджено. Все має робитися в рамках законів України», - сказав протоієрей.
Після обговорення члени комісії одностайно узгодили місце встановлення хреста.
Нагадаємо, що 2 липня представники кримського неокозацтва зробили спробу встановити демонтований раніше поклонний хрест на в'їзді до Феодосії, що призвело до зіткнення з правоохоронцями.
За матеріалами QHA
Посилання на тему:
Рішення суду щодо поклінного хреста дозволяє уникнути міжконфесійних конфліктів
Прем’єр Криму: поклінні хрести – «політика, закамуфльована в релігію»
Несанкціонована установка хреста у Феодосії – непов'язана із релігією політична акція, ДУМК