Для багатьох в'язнів Холодногорської виправної колонії №18 саме вона стала тим місцем, де вони замислилися про порятунок душі. У цій виправній установі відбувають терміни особи, засуджені за тяжкі злочини. Керівництво колонії йде назустріч тим, хто бажає духовно переосмислити своє життя і скоєне, і звернутися до Бога з покаянням: тут більше десяти років функціонує невелика православна церква, а тепер з'явилася і невелика мечеть.
У ХВК №18 відбувають покарання близько чотирьох десятків мусульман. Кімната для молитви, яку вони шанобливо називають мечеттю, була офіційно відкрита в середу, 1 лютого 2012 року. Ця дата для в'язнів-мусульман має подвійне значення; саме на цей день припадає 9 число місяця Рабі-аль-аваль 1433 року за мусульманським літочисленням. Саме 9 Рабі-аль-аваль народився Пророк Мухаммад, сас.
Що ж стоїть наперешкоді між тобою і твоїм покаянням?
В урочистому відкритті брали участь: керівник ХВК №18 Сергій Іванов, заступник керівника Департаменту з виконання покарань Харківської області Андрій Лапинський, голова і заступник голови громадської організації “Аль-Манар”, що входить до складу ВАГО “Альраїд”, Отман Шаді та Біляль Хамза, голова релігійної громади “Милість” Сергій Путилін та самі прихожани мечеті.
Сергій Путилін, зокрема, підкреслив: якщо люди опинилися в цій виправній установі через якісь події, що сталися в їх житті, - це не означає, що ворота пробачення Всевишнього тепер назавжди закриті для них. Адже головне те, як перебування у колонії позначиться на подальшому житті кожного, наскільки вони переосмислять своє життя та яким кожен із них звідти вийде після завершення терміну ув'язнення.
Кімната повністю відремонтована, застелена килимом; при ній обладнано місце здійснення обмивання і туалет. Кожен із прихожан може вільно користуватися наявними на книжкових полицях копіями Священного Корану і перекладами його тлумачень, а також - богословською і морально-розвивальною літературою не лише під час перебування в мечеті, але й тимчасово взяти її з собою.
Мусульмани моляться п'ять раз на день, проте перебування у колонії вносить свої корективи до можливості колективного їх здійснення. Мечеть регулярно відвідують 8-9 осіб; з них лише п'ятеро можуть без додаткових складнощів молитися там щодня, оскільки мечеть розташована в їх локальній зоні, їм не потрібен супровід конвою. Вони підкоряються внутрішньому розкладу виправного закладу, проте знаходять можливість здійснювати колективно хоча б три щоденні молитви.
З проведенням п'ятничної проповіді складніше: на жаль, рівень релігійних знань в'язнів доки не дозволяє нікому з них виконувати функції імаму-проповідника, і на сьогодні, представники мусульманських громадських організацій ведуть переговори з адміністрацією колонії, аби отримати можливість проводити хоча б нетривалу п'ятничну проповідь імаму "з волі".
Поліпшення умов релігійної практики в'язнів - справа рук самих в'язнів
Проте, в'язнів не залишили наодинці: щочетверга передбачено тригодинне відвідування мусульман представниками вищезгаданих громадських організацій. Вони проводять лекції, уроки, навчають читати Коран, правильно виконувати молитву та інші приписи релігії.
Раніше тим, хто відбував покарання, давали можливість молитися у колишньому “червоному куточку”; проте, керівництво колонії, коли побачило позитивні зміни у поведінці в'язнів, дотриманні ними режиму і взаємовідносинах з оточенням, пішло їм назустріч і виділило окреме приміщення. Ремонтні роботи здійснювали самі в'язні.
Духовне управління мусульман України “Умма” надає підтримку 173 в'язням з України та країн найближчого зарубіжжя - Російської федерації, Білорусії, Чехії. Кожен із цих людей свого часу проявив ініціативу, і розпочав листування з Духовним управлінням, адресу якого вони могли знайти на літературі, що надсилається до тюремних бібліотек. Їм надається моральна підтримка в особистому листуванні, а також - література, килимки для молитви; тим, у кого поза тюремними стінами немає родичів або близьких, які можуть їм допомогти, за необхідності постачається одяг, взуття і продукти.
Голова ДУМУ “Умма” Ігор Карпишен підкреслив, що розширення можливостей в'язнів залежить виключно від них самих; ніхто ззовні не зможе облаштувати їх побут і надати умов для здійснення релігійної практики, якщо вони під впливом глибинних змін, що відбуваються в них на підставі роботи над собою, самі не виявлять прагнення розвивати ті особові якості, до яких закликає Іслам. Харківським в'язням на цьому етапі це вдалося, і ми благаємо Всевишнього зміцнити їх на непростому шляху самовдосконалення і виправлення недоліків, і допомогти їм згодом повернутися до суспільства повноправними і продуктивними його членами.
Власкор.
Посилання на тему:
Ісламські лідери провели зустріч із мусульманами Житомирської виправної колонії №4
Думай про інших, як звик думати про себе
Ув'язнених Сімферопольської виправної колонії № 102 порадували на Курбан-байрам