26 жовтня мусульмани святкуватимуть Курбан-Байрам

26 жовтня мусульмани святкуватимуть Курбан-Байрам
22.10.2012
Оцініть статтю: 
(547 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

У п’ятницю, 26 жовтня 2012 року, мусульманські громади Донецька, Луганська, Харкова, Одеси, Вінниці, Запоріжжя, Києва та інших міст України святкуватимуть Курбан-байрам.

Як повідомляють ДУМУ “Умма” та ВАГО “Альраід”, святкування розпочнуться у різних містах України 26 жовтня, в той час як ДУМ Криму оголосило про святкування 25 жовтня згідно з турецьким календарем. У кожному місті є своя програма святкувань, яка, до речі, не обмежується лише днем жертвоприношення, а включає просвітницькі та релігійні заходи протягом 10 днів Зуль-Хіджа.

Ід аль Адха (Курбан-Байрам) - найбільше ісламське свято - для мусульман цілого світу починається вранці 10 дня місяця Зуль-хіджа за мусульманським місячним календарем і триває три дні. Ід аль Адха — кульмінація хаджу (паломництва в Мекку): прочани виконують обряд жертвопринесення в долині Міна на згадку про жертвопринесення Ібрагіма (бібл. Авраама). Згадка про цю подію є в Біблії і в Корані.

Здійснювати жертвопринесення наказано не тільки прочанам, а й кожному мусульманину, який має на це кошти. Жертовними тваринами вважаються корови, вівці й кози. Обряд виконується після святкової молитви або у наступні два дні свята.

Всевишній наказує вірним: «Для кожної громади визначили Ми обряди жертвопринесення, і веліли поминати при цьому ім’я Боже над дарованими їм тваринами. Отже, бог ваш — Бог єдиний. Тож будьте покірні Йому!» (Коран, 22:34).

М’ясо жертовних тварин традиційно ділять на три частини: одну залишають собі, другу роздають як милостиню мусульманам, третю дарують родичам і сусідам, у тому числі й немусульманам. Гарна традиція — приготування з третьої частини курбану святкового частування — плову, шашлика, мантів — для сусідів, друзів, родичів і всіх, хто прийде в гості у святкові дні.

Смисл обряду жертвопринесення передусім духовний. Кожен мусульманин на чесно зароблені гроші повинен принести жертву й поділитися з бідними й незаможними, пригостити святкової їжею своїх гостей. Це — акт щедрості й пожертвування з надією на Боже прощення. У Корані сказано: «Їжте їхнє м’ясо й нагодуйте того, хто соромиться просити, і того, хто просить не криючись… Не потрібні Богові ні м’ясо, ні кров їхні (жертовних тварин) — лише ваша богобоязливість!» (Коран, 22:36–37).

За матеріалами прес-служби ДУМУ «Умма» та ВАГО “Альраід”

Матеріали по темі:
Мусульмани відзначають свято жертвопринесення - Курбан-байрам
Азербайджанці України: Курбан-Байрам несе надію, достаток і любов (фоторепортаж)
Свято жертвопринесення. Харківські мусульмани відзначають Курбан-байрам


Теги: Альраід, Іслам в Україні, ДУМУ "Умма", Іслам у Криму, Ід аль-Адха, Курбан-байрам, жертвоприношення
Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.