Боротьба з ісламофобією шляхом діалогу об'єднала мусульманську молодь Європи

1
Представникам 11 країн західної і східної Європи, Боснії і Герцеговини, Албанії випала чудова нагода для обміну успішним досвідом у подоланні випадів проти мусульман і їх запобіганні
21.05.2011
Оцініть статтю: 
(122 оцінки)
Теги: 
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

У зв'язку з тим, що ісламофобія є зростаючою проблемою для європейських мусульман, яка обмежує здатність общини реалізувати свій потенціал, Форум європейських мусульманських молодіжних і студентських організацій (FEMYSO) у співпраці з Радою Європи провів шестиденну учбову сесію у Страсбурзі, об'єднавши молодих лідерів Європи разом, щоб обговорити нові підходи у боротьбі з ісламофобією. Україну на Форумі презентувала Всеукраїнська асоціація громадських організацій «Альраїд», що відправила на захід двох своїх представників із Києва і Харкова.

Назва сесії «Боротьба з ісламофобією за допомогою міжрелігійної і міжкультурної співпраці», яка пройшла у Європейському молодіжному центрі 8 - 14 травня 2011, свідчить про те, що організатори поставили за мету розширити можливості мусульманської молоді у конструктивній боротьбі з ісламофобією за рахунок тіснішої міжкультурної і міжрелігійної взаємодії.

Участь в учбовій сесії взяли молоді мусульмани у віці від 20 до 30 років, які вже активно співробітничають із мусульманською общиною у своїй країні й зацікавлені у вирішенні проблеми ісламофобії, використовуючи міжрелігійну і міжкультурну співпрацю.

Безцінний досвід

Під час роботи сесії широко обговорювалося само поняття ісламофобії, її витоки, причини і наслідки.

Ліз Фекете (Liz Fekete), голова Інституту міжрасових відносин, автор відомої книги з ісламофобії «Зручний ворог» (“A Suitable Enemy”), підкреслила, що «ісламофобія набуває форми стереотипів, дискримінації й навіть інституційного расизму».

Привівши приклад заборони бурки у Франції, Фекете сказала: «Нам особисто бурка може й не подобатися, але підтримуючи державну заборону, ми ізолюємо жінок від суспільства, від соціальної активності, і дискримінуємо їх».

Руї Гомес, начальник відділу освіти і професійної підготовки Управління у справах молоді і спорту Ради Європи, представив увазі учасників лекцію про міжкультурний і міжрелігійний діалог в області прав людини. Серед інших умов діалогу він відзначив готовність розглядати як спільні риси, так і відмінності сторін діалогу, уникаючи при цьому бажання його «виграти».

«Мир між народами неможливий без миру між релігіями. А мир між релігіями неможливий без діалогу між ними», - переконаний Гомес.

Представники з України

Представникам 11 країн західної і східної Європи, Боснії і Герцеговини, Албанії випала чудова нагода для обміну успішним досвідом у подоланні випадів проти мусульман і їх запобіганні.

Всеукраїнська асоціація громадських організацій «Альраїд» не вперше бере участь у спільних проектах FEMYSO і Ради Європи, активно представляючи Україну з 2002 року. Учбову сесію у Страсбурзі відвідали її представники з Києва і Харкова - Фриндак Ольга і Євгеній Глущенко.

Надихнувшись отриманими знаннями і досвідом, учасники від України, як і від інших держав, мають намір продовжувати розробляти і реалізовувати відповідні проекти для своїх країн під егідою FEMYSO.

FEMYSO - форум для європейської мусульманської молоді і студентських організацій - є асоціацією, яка прагне забезпечувати, представляти й розширювати права і можливості європейських мусульман. Серед головних її цілей можна назвати сприяння розвитку, розумінню й повазі прав людини у всій Європі, включаючи, зокрема, вирішення проблеми ісламофобії у всіх її формах.

За матеріалами «Іслам для всіх»

Посилання на тему:

На конференції ОБСЄ прийнято ряд актуальних рекомендацій щодо дискримінації мусульман

Представник української мусульманської організації візьме участь у конференції ОБСЄ вищого рівня

Мусульмани України - активна частина європейської умми

Наукові роботи

«Дослідження рівня та форм ісламофобії щодо представників видимих меншин на прикладі міста Києва»

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.