Уповноважений Президента України у справах кримськотатарського народу Мустафа Джемілєв надіслав листа на ім’я
— Історично склалось, що писемність кримськотатарської мови зазнала декілька етапів реформування та найбільш болючим стало переведення її на кирилицю за часів СРСР.
Враховуючи фонетичну структуру кримськотатарської мови, фахівцями неодноразово порушувалось питання необхідності переходу кримськотатарської мови на латинську графіку. Курултай кримськотатарського народу постановою від 1993 року схвалив нову абетку кримськотатарської мови на основі латинської графіки. У 1997 Верховна Рада Криму, відповідно до діючого на той час законодавства, ухвалила рішення ввести алфавіт кримськотатарської мови, заснований на латинській графіці, але за встановлений рішенням термін, на жаль, необхідні заходи не були виконані, — зокрема, йдеться в листі.
Про факт звернення до
Як нагадує Мустафа Джемілєв, цьогоріч ідею вирішення зазначеного питання на вищому рівні виконавчої влади України зокрема було обговорено під час круглого столу «Нові методики вивчення кримськотатарської мови», проведеному 27 квітня в Києві. Після чого, як йдеться в листі, відділом забезпечення діяльності Уповноваженого президента України у справах кримськотатарського народу це питання було детально опрацьовано та було визначено шлях його вирішення. Більшість повноважень у цій площині покладено на Міністерство культури України.
У листі, направленому на ім’я пана Кириленка, лідер кримськотатарського народу, Уповноважений Президента України Мустафа Джемілєв також зазначає: «Враховуючи повноваження Міністерства щодо державної мовної політики, прошу Вас ініціювати, із залученням заінтересованих центральних органів виконавчої влади, розгляд питання щодо впровадження кримськотатарської мови на основі латинської графіки. Зокрема щодо фактичного процесу переходу на латинську графіку, завдання, етапи цього переходу та контроль за виконанням запланованих заходів».
Разом із цим зверненням Міністрові повідомлено про готовність фахівців Відділу забезпечення діяльності Уповноваженого взяти участь в опрацюванні порушеного питання.