Федеративна Республіка Німеччина завжди намагатиметься захищати права кримських татар і говорити про проблеми народу в усіх міжнародних інстанціях.
Саме такою була позиція політичного директора МЗС Німеччини, координатора переговорів стосовно України в нормандському форматі пана Андреаса Мікаеліса, яку він озвучив під час бесіди з головою Меджлісу кримськотатарського народу, народним депутатом України Рефатом Чубаровим.
Як повідомляє QHA, зустріч шановного гостя з Німеччини і глави Меджлісу пройшла в середу, 9 вересня, у представництві Меджлісу кримськотатарського народу в Києві.
Політичного директора МЗС Німеччини супроводжував посол ФРН в Україні д-р Крістоф Вайль і співробітники посольства. Основною темою для обговорення стали ситуація на півострові і проблеми кримських татар.
Глава Меджлісу кримськотатарського народу детально розповів гостям про події півторарічної давнини, пов’язані з анексією півострова з боку РФ, діяльністю Меджлісу в ці дні, мирними акціями, проведеними кримськими татарами в той момент в різних регіонах Криму.
Звертаючись до нинішньої ситуації на півострові і останніх подій, глава Меджлісу підкреслив, що особливу тривогу викликає ситуація, пов’язана з правами людини і безпекою кримських татар, оскільки саме вони є найбільш вразливою і незахищеною частиною населення.
— На півострові за останні півтора року були відзначені зникнення наших співвітчизників, деякі зі зниклих були знайдені мертвими. Кримські татари, серед яких заступник голови Меджлісу Ахтем Чийгоз, Мустафа Дегерменджи, Алі Асанов, перебувають під вартою, у СІЗО за звинуваченнями в організації та участі у мітингу 26 лютого 2014 року біля стін ВР Криму. Переслідуванню і тиску піддаються кримськотатарські активісти. Ми сподівалися, що зникнення і вбивства — в минулому, але останні два тижні знову ознаменувалися трагічними звістками з Криму, пов’язаними з вбивством і зникненням наших співвітчизників, — сказав Рефат Чубаров.
Голова Меджлісу підкреслив, що європейські країни, а особливо провідні, такі як Німеччина, повинні приділяти велику увагу становищу кримськотатарського народу, велика частина якого залишилася на своїй рідній землі, в Криму.