Антирейтинг: Україна у п'ятірці лідерів з виробництва дитячої порнографії

1
За оцінками МВС, на постійній основі у порнобізнес залучено 12-15 тисяч українських дітей, переважно безпритульних та дітей з неблагополучних сімей.
25.12.2010
Оцініть статтю: 
(301 оцінка)
oksana
Зображення користувача oksana.

Україна увійшла до п'ятірки країн-виробників дитячої порнографії та в десятку лідерів з її поширення. Про це повідомила заступник голови ВГО «Правозахисна організація «Спільна мета» Катерина Аландаренко, презентуючи результати проведення моніторингу та підготовки Громадського звіту щодо виконання Україною положень Конвенції ООН про права дитини, пише сьогодні «Кореспондент.net».

За її словами, цьому сприяє відсутність дієвої законодавчої бази і недостатнє залучення до боротьби інтернет-спільноти.

У моніторингу наводяться дані про те, що в 2008 році майже 80% дитячої порнографії було виготовлено в Росії, Білорусі, Україні та Молдові. Зокрема, за даними МВС, із 250 мільйонів зразків конфіскованої з 1990 року дитячої порнографії 12 мільйонів знято в Україні.

За оцінками МВС, на постійній основі в цю діяльність залучено 12-15 тисяч українських дітей, переважно безпритульних та дітей з неблагополучних сімей.

За даними фонду Internet Watch Foundation (IWF), 62% інтернет-сайтів, які поширюють дитячу порнографію, розміщені в США, 28% - у Росії і 2% - в Україні (сьоме місце у світі).

Аландаренко також нагадала, що в лютому 2010 року Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) оприлюднив результати дослідження Комплексна оцінка масштабів продажу дітей, дитячої проституції та порнографії в Україні. Дослідження, проведене Центром соціальних експертиз Інституту соціології НАН України, виявило, що з опитаних дітей у віці 14-18 років 11% показували своє голе тіло; 7,8% - займалися сексом за певну плату; 3,2% - погоджувалися сфотографуватися чи знятися у фільмі в оголеному вигляді.

За матеріалами «Кореспондент.net»

Посилання на тему:

Примарні межі рукотворної моралі

За зберігання порнографії з метою збуту чи розповсюдження притягуватимуть до кримінальної відповідальності

Парламент України розгляне законопроекти з питань захисту моральних засад суспільства

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.