Баптисти України 29-31 серпня 2013 проведуть Всеукраїнський місіонерський форум. Мова на ньому піде, крім усього, про проповідь серед кримських татар. Діяльність подібної спрямованості не є новою для Криму. Після проголошення Україною незалежності, на території півострова почали з'являтися представники численних конфесій, основною діяльністю яких є місіонерство серед мусульман.
Форум буде проходити протягом трьох днів у Києві, в Національному палаці «Україна», і очікує прийняти 4000 учасників з України, Росії, Азії, країн Західної Європи та Північної Америки, повідомляється на сайті баптистів України.
«Ми сподіваємося, що Всеукраїнський місіонерський форум стане потужним імпульсом для місіонерської роботи на нашій частині земної кулі, оскільки свобода, яку має Україна, - це унікальна свобода, - запевняють організатори форуму. - Тому ми зобов'язані використати ці можливості для досягнення максимально можливої кількості народів, які не знають Христа. А це - країни Близького Сходу, Центральної Азії, Кавказу і величезні простори Росії ».
На Всеукраїнському місіонерському форумі будуть представлені різноманітні місіонерські проекти, які реалізуються на території різних країн. Також на Всеукраїнському місіонерському форумі організатори мають намір акцентувати увагу на «білих плямах», існуючих у внутрішній місії їх церков.
Кримське благовістя дешевше африканського
«Наприклад, сьогодні в Україні гострою потребою залишається благовістя серед кримських татар, які є найбільшим носієм ісламської релігії і культури в Україні. І проповідувати серед цього народу, що живе на кримському півострові, набагато зручніше і дешевше, ніж їхати у далекі ісламські країни. ... Тому ця тема буде підніматися на Всеукраїнському місіонерському форумі.
Нагадаємо, що за інформацією громадської організації «Емель», 14 грудня, представниками немусульманських духовних організацій в Сімферополі була проведена акція з розповсюдження книги під назвою «Інджілі Матта» (Добра Новина).
У зверненні організації «Емель» до кримським мусульманам йдеться: «Повідомляємо всім співвітчизникам, які бачили, чи в найближчому майбутньому побачать дану публікацію, про те, що вона не має ніякого відношення до мусульманської релігії або ісламської культури.
У книзі, виданій «Українським Біблійним товариством» описуються цінності, які багато в чому суперечать вченням Корану і Ісламу. Якщо ви зустрінете дану книгу, не обманюйтесь наявністю в її змісті мусульманських імен та слова "Аллаг", книга на всі 100% спирається на цінності християнської віри.
Ми, як громадська організація, завжди виступали і будемо виступати за мир і толерантність, однак ми проти такого явища як "підміна понять" і закликаємо всіх, а, насамперед, релігійних агітаторів, бути чесними перед Аллахом та іншими людьми».
Крім того, за свідченням самих мешканців півострова, представники немусульманських релігійних течій постійно з'являються в різних районах Криму з метою ведення пропаганди свого вчення.
Внаслідок депортації кримські татари опинилися в дуже складному становищі. Їх культура на даний момент проходить важливий етап - етап відродження. Багато зусилля прикладаються для того, щоб повернути кримськотатарський народ до його витоків. Безумовно, Іслам є невід'ємною частиною цього народу. Іслам - це минуле, сьогодення і майбутнє кримських татар.
Виходячи з цього не дивно, чому місцеві мусульмани так ревно намагаються зберегти свою духовну і культурну спадщину. Іслам наполягає на мирному співіснуванні з іншими релігіями, особливо іудаїзмом і християнством, але діалог обов'язково повинен грунтуватися на взаємоповазі та толерантності з обох сторін.