Більше половини українців підтримали право публічно критикувати релігію

Більше половини українців підтримали право публічно критикувати релігію
23.11.2009
Оцініть статтю: 
(119 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Більше половини населення України (53%) вважає, що у людей повинне бути право публічно критикувати релігію. Це показали результати дослідження, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології.

Переконаних, що уряд має право штрафувати або саджати критиків релігії, в Україні виявилося лише 17%. Водночас серед всіх 22 проаналізованих країн в Україні знайшлася найбільша кількість тих, що сумніваються - не зуміли визначитися з відповіддю 30% українців.

Опитування в Україні проводилося 21-31 травня 2009 року методом інтерв'ю. Опитано 2008 респондентів у всіх областях, у Криму і в Києві за стохастичною вибіркою, репрезентативною для населення у віці від 18 років. Статистична похибка вибірки (з імовірністю 0.95 і з урахуванням ефекту дизайну) не перевищує 3,3% для показників близьких до 50%, 2,8% - для показників, близьких до 25%.

Як повідомляє Фокус, у цілому у світі більшість населення виступила проти заборони критики релігії. Дослідження WorldPublicOpinion.org показало, що у 22 опитаних країнах у середньому 57% респондентів відстоюють право критикувати релігію, «тому що у людей повинна бути свобода слова». 34% опитаних погоджуються з тим, що в урядів «повинне бути право штрафувати або саджати тих, хто привселюдно критикує релігію, тому що така критика може ганьбити релігію».

Здебільшого заборону критикувати релігію підтримують країни з переважно мусульманським населенням - Єгипет (71%), Пакистан (62%), Ірак (57%), Індонезія (49%) і територія Палестини (51%). Приєдналися до них Індія (59%) і Нігерія (54%), які протягом своєї історії страждали від сектантського насильства.

Право критикувати релігію одержало найширшу підтримку у США, де 89% виступили на його захист. Наступна у списку - Чилі (82%), за нею - Мексика (81%) і Великобританія (81%).

Опитування проводилося WorldPublicOpinion.org з 25 квітня по 9 липня 2009 року серед 18 487 респондентів у 22 країнах. Можлива похибка - 3-4%.

За матеріалами Фокус

Посилання на тему:

Більше половини українців вважають, що стан моралі загрожує національній безпеці

Більше половини кримської молоді звинувачує владу у міжнаціональних проблемах, - результати опитування

97,8% кримських татар вважають себе мусульманами

Більшість українців виявляють толерантне ставлення до представників інших релігійних поглядів - результати соцопитування

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.