Держава співпрацюватиме з релігійними організаціями у пропагуванні сімейних цінностей та здорового способу життя

1
Парламент визначив цілі у соціальній та гуманітарній сферах (Фото: ukrexport.gov.ua)
25.05.2010
Оцініть статтю: 
(514 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Державна програма економічного і соціального розвитку України на 2010 рік передбачає налагодження співробітництва держави і релігійних організацій у пропагуванні сімейних цінностей та здорового способу життя.

20 травня Верховна Рада ухвалила в цілому як закон Державну програму економічного і соціального розвитку України на 2010 рік. До другого читання документ зазнав багатьох змін та уточнень, у тому числі й у сфері державно-церковних відносин та соціальної політики Уряду, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Серед іншого парламент підтримав поправки Миколи Томенка (БЮТ) до підпункту 2.7.1 «Утвердження свободи совісті та віросповідання» у розділі «Гуманітарна сфера».

У цій сфері в ухваленій редакції Державної програми до цілей та очікуваних результатів додано: “Налагодження конструктивного співробітництва держави і релігійних організацій у пропагуванні сімейних цінностей та здорового способу життя”.

Крім цього у 2010 році держава взяла зобов’язання докласти зусиль по “забезпеченню рівних умов для діяльності релігійних організацій, недопущення тиску на них”.

У сфері політики підтримки сім’ї, дітей та молоді Державна програма у розділі 1 «Соціальна політика» визначає одним із основних завдань пропаганду та формування здорового способу життя. Зокрема шляхом збільшення кількості молоді, залученої до здорового способу життя (п. 1.1.7).

При цьому серед головних пріоритетів державної соціальної політики визначено утвердження патріотизму, духовності, моральності та формування загальнолюдських цінностей (п. 1.1.8).

У документі констатується: “На сучасному етапі наявні проблеми зайнятості, криза моральності та толерантності, прояви ксенофобії, поширення наркоманії, алкоголізму, тютюнопаління та наслідки, які їх супроводжують: злочинність, ВІЛ/СНІД, соціально небезпечні хвороби тощо у молодіжному середовищі”.

У зв'язку з цим Державна програма передбачає “забезпечення правових, економічних та соціальних умов для функціонування і зміцнення сім’ї, формування відповідального ставлення батьків до виховання дітей”. Відповідні заходи Уряду мають сприяти зміцненню повної сім'ї з дітьми, формування позитивного ставлення до родини з двома та більше дітьми, а також зменшення кількості дітей, народжених у незареєстрованому шлюбі (п. 1.1.1).

Крім цього планується докласти зусиль до реалізації права дитини-сироти та дитини, позбавленої батьківського піклування, на виховання в сімейному оточенні, активізації національного усиновлення, запобігання бездоглядності та безпритульності серед дітей, реформування інтернатних закладів (п. 1.1.4).

Досягненням цієї цілі буде вважатися збільшення кількості дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, влаштованих у сім’ї громадян України, шляхом передачі 12 тис. дітей під опіку, піклування; влаштування до 2 тис. дітей до прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу; зменшення на 15% кількості безпритульних дітей, які перебувають у притулках для дітей.

Закон України «Про Державну програму економічного і соціального розвитку України на 2010 рік» (реєстр. №6305, автор – Кабінет Міністрів) під час голосування у Парламенті в другому читанні та в цілому підтримало 248 народних депутатів. Серед них по фракціях: від Партії регіонів – 172, від КПУ – 27, від Блоку Литвина – 19, від БЮТ – 20, від Блоку НУНС – 9, позафракційних – 4.

За матеріалами ІРС

Посилання на тему:

Верховна Рада відмовилася заборонити вживання алкоголю в українських літаках

Українців заохочуватимуть до морального і здорового способу життя засобами соціальної реклами

Українське суспільство недооцінює загрозу підліткового алкоголізму

З епідемією СНІДу в Україні боротимуться вихованням моральності й відповідальної сексуальної поведінки

Українських дітей долучатимуть до традиційних духовних цінностей

Громадська рада Міносвіти розглянула питання викладання духовно-моральних курсів у школах

Вседозволеність і аморальність - основні причини безпліддя в Україні

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.