Держкомнацрелігій просить міськраду Сімферополя прийняти «виважене рішення» щодо Соборної мечеті

В Туреччині буде відкритий перший у світі музей Ісламської науки і технології
04.06.2008
Оцініть статтю: 
(270 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Державний комітет України у справах національностей і релігій звернувся до Сімферопольської міської ради з проханням вирішити проблему, пов'язану з виділенням землі під будівництво в кримській столиці Соборної мечеті.

Про це повідомив заступник голови Держкомітету у справах національностей і релігій Віктор Побєдоносцев 28 травня в Сімферополі на засіданні круглого столу на тему: «Соціально-культурна адаптація та інтеграція депортованих громадян в українське суспільство».

«Комітет звернувся в міськраду Сімферополя з проханням прийняти виважене рішення», - відзначив В.Побєдоносцев.

Проблему будівництва Соборної мечеті замголови Держкомнацрелігій назвав болючою і висловив думку, що її розвязання дозволить зняти громадську напругу в Криму.

ДОВІДКА: На сесії 10 січня поточного року Сімферопольська міська рада ухвалила рішення щодо виділенні мусульманській громаді Криму земельної ділянки площею 2,7 га для будівництва Соборної мечеті, однак не по вулиці Ялтинській, 22, як передбачалося раніше, а по вулиці Луговій, 6. У зв’язку з цим кримські татари організували «інформаційний пікет» на ділянці по вулиці Ялтинській, установивши там армійський намет, щит з написом «Місце будівництва Соборної мечеті» і кілька щитів із закликами до влади і гаслами, а також оголосили акцію зі збору з кожного мусульманина по одному каменю-черепашнику для майбутньої мечеті.

15 лютого Господарський суд Автономної Республіки Крим зобов’язав Сімферопольську міськраду в 10-денний термін укласти з Духовним управлінням мусульман Криму договір оренди земельної ділянки на вулиці Ялтинській для будівництва Соборної мечеті.

28 лютого депутати міськради задовольнили протест прокурора міста і скасували своє січневе рішення про виділення під будівництво Соборної мечеті ділянки на вулиці Луговій. Іншим рішенням депутати визнали земельну ділянку на вулиці Ялтинській, яку раніше планувалося виділити під мечеть, і прилягаючу до неї територію «лісопарковою зоною, що використовується для відпочинку жителів Сімферополя».

14 травня влада Сімферополя подала апеляцію на рішення Госпсуду АРК у Вищий господарський суд України.

За матеріалами КОНТЕКСТ-МЕДІА

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.