«КримSOS» спільно з міжнародною організацією Stabilization Support Services за підтримки Фонду стабілізації конфлікту та безпеки Британського уряду реалізовує Програму грантів для організацій, що працюють із внутрішньо переміщеними особами (ВПО) зі східних регіонів України та Криму.
Одна з таких грантових програм має на меті примирення переселенців і суспільства. Для охочих взяти в ній участь вже відкрито прийом заявок, який триватиме до 20 вересня включно.
В «КримSOS» звертають увагу на те, що саме ця грантова програма не спрямована на підтримку проектів із поліпшення умов життя чи житла і надання гуманітарної допомоги.
Як повідомляють організатори, вона покликана підтримати проекти, що сприяють соціальній адаптації та інтеграції переселенців у місцеві спільноти. Такі проекти необхідні нашому суспільству, адже лише діалог між вразливими категоріями населення та місцевими жителями здатний запобігти конфліктам і забезпечити якнайшвидшу адаптацію переселенців.
У програмі можуть брати участь проекти, що приносять соціальну користь переселенцям і місцевим громадам, які їх приймають, спрямовані на розвиток громад, захист прав людини, інтеграцію та соціальну адаптацію, підтримку вразливих категорій населення, розширення прав і можливостей ВПО і громад для спільної роботи.
До участі в конкурсі запрошуються організації, які:
1. складаються мінімум із п’яти чоловік, двоє з яких є внутрішньо переміщеними особами;
2. є неурядовими організаціями;
3. зареєстровані в Міністерстві юстиції України відповідно до законодавства України з роботі з ВПО;
4. беруть участь у діяльності товариства ВПО і їх підтримці, працюють із метою задоволення потреб, захисту прав і свобод переселенців;
5. мають досвід роботи з ВПО не менше шести місяців або вже реалізували успішні проекти в цій сфері.
Заявки на участь у програмі будуть оцінюватися за такими критеріями:
1. бюджет проекту не повинен перевищувати:
40.000 грн — проект типу, А;
20.000 грн — проект типу B;
2. проект повинен бути некомерційним, неполітичним і недискримінаційним;
3. проект має забезпечувати захист ризиків мобілізації спільноти ВПО, підтримку вразливих груп, соціальної адаптації та інтеграції вимушених переселенців;
4. фінансова стійкість проекту та раціональне використання коштів;
5. актуальність проекту в конкретному регіоні;
6. проект має бути реалізований до 10 березня 2016 року.
Для участі в програмі необхідно надіслати на електронну адресу social.initiatives@krymsos.com, вказавши в темі листа «Заявка на грант», такий пакет документів:
1. особисті документи заявника (паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про реєстрацію в Міністерстві соціальної політики як внутрішньо переміщеної особи);
2. відповідні реєстраційні документи організації;
3. заповнена заявка на проект однією з мов (Скачати заявку українською/Скачати заявку російською/Скачати заявку англійською);
4. відповідні документи від місцевої влади/організацій-партнерів (лист-дозвіл, рекомендаційний лист і т.д.) — за необхідності.
Довідки за телефонами: у будні з 10:00 до 19:00 за телефонами: +38 (063) 073-16-19, +38 (096) 684-88-47, +38 (095) 031–53 -97 (Дмитро, Сабіна).