«Ізраїль» не визнає свою відповідальність за загибель українки і відмовляється виплачувати компенсацію її родичам

1
Авігдор Ліберман відомий крайньою радикальністю своїх поглядів.
14.12.2009
Оцініть статтю: 
(187 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

«Ізраїль» не визнає свою відповідальність за загибель громадянки України і її дворічної дитини в результаті бойні, влаштованої ізраїльськими військовими у секторі Газа наприкінці 2008 – початку 2009 року, і відмовляється виплачувати компенсацію її родичам. Про це в ексклюзивному інтерв'ю «Дзеркалу тижня» заявив міністр закордонних справ «Ізраїлю» Авігдор Ліберман.

Відомий крайньою радикальністю своїх поглядів, Авігдор Ліберман повідомив, що розслідування загибелі українки і її дитини було проведене і його результати передані українській стороні. «Ізраїль» заперечує свою вину в загибелі громадян України і покладає всю відповідальність на воїнів ХАМАС, які, нібито, «знаючи, що в будинку жінка й дитина, ...влаштували там засідку». А ізраїльські солдати, що проводили наступальну операцію з використання важкої техніки і забороненої зброї масового враження, за словами Лібермана, «просто захищалися, коли відкрили вогонь у відповідь».

В черговий раз повторивши брехливе твердження про використання ХАМАС «мирних жителів у якості живого щита», ізраїльська сторона відмовила у виплаті компенсації родичам загиблої.

На питання журналіста про те, що «держава повинна відповідати за дії своїх солдатів, у результаті яких загинули невинні люди», Ліберман заявив: «Держава не повинна нести відповідальності за те, що терористи використовують мирне населення. Ми вважаємо це принциповою позицією».

Українсько-ізраїльські відносини

Ставлення Тель-Авіва до Києва потеплішало після того, як Україна двічі під час голосування в ООН підтримала «Ізраїль», виступивши проти звіту Голдстоуна, що обвинувачував ізраїльтян у порушенні прав людини під час воєнних дій у секторі Газа на початку нинішнього року.

Як повідомив ізраїльський міністр закордонних справ, угоду про безвізовий режим між двома країнами буде підписано у 2010 році. Першою із країн колишнього СРСР, громадяни якої можуть в'їжджати в «Ізраїль» без візи, стала Росія. «Ми почнемо поступово поширювати безвізовий режим на всі країни СНД. Другою після Росії йде Україна», - розповів Ліберман.

Україна й «Ізраїль» досить близько підійшли до створення режиму вільної торгівлі. Однак, було б помилкою вважати цей режим ключовим, оскільки «у нас відсутні ще дві основних угоди - про взаємний захист інвестицій і відкриття кредитної лінії між двома державами. Ми хочемо зосередитися на цих трьох базових документах: разом з угодою про безвізовий режим вони створять зовсім інші, кращі умови для бізнесу», - підкреслив міністр.

«Голодомор носив класовий характер»

Як відомо, «Ізраїль» відмовляється визнати Голодомор 1932-1933 років геноцидом українського народу. «Ми вважаємо, що Голодомор носив не національний, а класовий характер», - пояснив Ліберман офіційну позицію країни, яку він представляє. «У тридцятих роках голод ударив по Поволжю, Білорусі, Молдові, по всіх республіках. Я — не історик, але не впевнений, що він був спрямований тільки проти українців. Насамперед він був спрямований проти певного соціального прошарку — заможного селянства. Постраждало, як завжди, дуже багато людей, які не мають жодного стосунку до заможного селянства», - додав він.

Довідка. Авігдор Ліберман - уродженець Кишинева, очолює партію «Наш дім — Ізраїль», що орієнтується на вихідців з колишнього Радянського Союзу.

Широко відомі пункти його програми, такі як затопити Єгипет, разбомбивши Асуанську греблю, складувати ізраїльські відходи у секторі Газа, перетворювати квартали, у яких проживають родичі «терористів» на футбольні поля, разбомбити вщент Тегеран, всіх проживаючих в «Ізраїлі» арабів, громадян «Ізраїлю», перевірити на лояльність єврейській державі і тих, що не пройшли перевірки, вигнати із країни.

Більшість ізраїльтян вважають Лібермана фашистом і висловлюють підозру, що Ліберман психічно неадекватна людина.

За матеріалами «Дзеркало тижня»

Посилання на тему:

25 тисяч українських дітей - жертви ізраїльського «полювання за органами»

Через постійні бойові дії немає можливості почати пошуки тіл українки і її дитини

Київ вимагає розслідування від уряду «Ізраїлю»

В Сімферополі виступили проти дій Ізраїлю у секторі Газа

В Києві пройшла демонстрація проти агресії Ізраїлю в Газі

В секторі Газа загинула українка і її дворічна дитина

В Києві пройде мітинг солідарності з народом Палестини

В Україні виступили з осудом масованого бомбардування Сектору Газа

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.