Київ відвідав заступник міністра у справах Ісламу і вакфів Держави Кувейт (ФОТО)

1
Шейх Адель аль-Фалях оцінив роботу «Альраїд» в рамках аль-Васатийі.
26.11.2012
Оцініть статтю: 
(207 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Київський офіс ВАГО «Альраід» з робочим візитом відвідав заступник міністра у справах Ісламу і вакфів Держави Кувейт, керівник Міжнародного центру «Аль-Васатийя» Адель аль-Фалях. Під час свого візиту 15 листопада, він зустрівся з керівництвом Асоціації, керівниками її відділів і вченими Українського центру ісламознавства; а також ознайомився з досягненнями в роботі цих організацій і їх подальшими планами.

Київський офіс ВАГО «Альраід» з робочим візитом відвідав заступник міністра у справах Ісламу і вакфів Держави Кувейт, керівник Міжнародного центру «Аль-Васатийя» Адель аль-Фалях. Під час свого візиту 15 листопада, він зустрівся з керівництвом Асоціації, керівниками її відділів і вченими Українського центру ісламознавства; а також ознайомився з досягненнями в роботі цих організацій і їх подальшими планами.

В аеропорту «Бориспіль» шейха зустрічали Надзвичайний і Повноважний Посол Держави Кувейт в Україні пан Юсеф Хусейн Аль-Габанді, Надзвичайний і Повноважний Посол Королівства Саудівська Аравія в Україні пан Джудія аль-Хазал, а також заступник голови ВАГО «Альраїд» Ісмаїл Кади.

Багаторічна історія співпраці

Партнерські відносини між шейхом і Асоціацією склалися ще з самого початку її існування: вже у 1998 році Адель аль-Фалях брав участь в організованому нею міжнародному круглому столі «Мусульманська меншина України: між теорією та практикою». Доктор аль-Фалях тоді дуже високо оцінив інтелектуальний і моральний потенціал молодої громадської організації і згодом сприяв становленню «Альраїд» як центру поширення ідей васатийі (помірності, золотої середини) в Ісламі не тільки серед мусульман України, але й в українському суспільстві в цілому.

На запитання, чи не планується відкриття філії їхнього центру в нашій країні, доктор аль-Фалях здивовано відповів: «Навіщо нам відкривати філію центру «Аль-Васатийя» в Україні, якщо тут так ефективно працює «Альраїд»?

Як пояснив шейх Адель, помірність, або «золота середина» в Ісламі - це саме той приклад розуміння релігії, який демонстрував Пророк (мир йому і благословення Всевишнього). У Священному Корані сказано: «Ми зробили вас громадою, що дотримується середини ( -" васат "), щоб ви свідчили про все людство, а Посланник свідчив про вас самих. [...] Аллах ніколи не дасть пропасти вашій вірі. Воістину, Аллах щедрий і милосердний до людей» (2:143).

Роль мусульман в суспільному житті

Шейх аль-Фалях розповів про свою роботу в сусідній Російській Федерації, де цього літа було відкрито філію центру «Аль-Васатийя» і навіть видана Московська Богословська Декларація з питань джихаду, такфіру і халіфату - колективний міжнародний богословський висновок, в якому знайшла своє вираження згода (іджмаа) більшості вчених ісламського світу з цих питань.

Він поцікавився, який внесок мусульман України у громадське життя країни, чи беруть вони активно участь у різних соціальних проектах, і був дуже радий дізнатися про активну позицію місцевих громад віруючих і їх плідну співпрацю з представниками державних органів, місцевого самоврядування, громадськими організаціями та представниками (а також видатними діячами) інших конфесій в ім'я досягнення загального блага.

Поспілкувавшись з ученими-ісламонавцями, доктор Адель аль-Фалях висловив вдоволення наявністю глибокого аналізу ситуації і таких продуманих планів на майбутнє. Він висловив бажання докладніше ознайомитися з роботами цих учених, а також свою готовність давати кваліфіковані коментарі на хвилюючі їх питання.

Цього ж вечора доктор Адель аль-Фалях відбув до Криму, де відбулася його зустрічі з Головою Меджлісу кримськотатарського народу Мустафою Джамілевим, Першим заступником голови Меджлісу кримськотатарського народу Рефатом Чубаровим, а також представниками місцевих мусульманських громад.

За матеріалами ВАГО «Альраід»

Матеріали по темі:

13.03.2012 - Представники мусульманських громад України відвідали семінар з помірності в Ісламі у Кувейті

21.04.2011 - «Поміркований Іслам» чи поміркованість в Ісламі?

19.11.2010 - Серединність як властивість, що відрізняє ісламську умму

04.06.2007 - Ідея «Аль-Васатийі»: Правда і вимисли

Теги: співпраця, Український центр ісламознавства, Іслам в Україні, Кувейт, васатийя, Альраїд, Іслам, ісламознавство

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.