Конфлікт сімферопольської влади і кримського муфтіяту триває

1
Мусульмани Сімферополя відчувають нестачу мечетей, особливо на святкові заходи
17.10.2008
Оцініть статтю: 
(73 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Сімферопольська міськрада здобула першу перемогу в тривалому судовому позові з Духовним управлінням мусульман Криму (ДУМК) за земельну ділянку на вул. Ялтинській, 22 у столиці півострова. Міська влада хоче розбити на спірному місці парк, а мусульмани – побудувати там соборну мечеть. Про це повідомляє Іслам для всіх з посиланням на Новий регіон.

Видання нагадує, що 15 лютого Господарський суд АРК зобов’язав Сімферопольську міськраду укласти з ДУМК договір оренди ділянки площею 2,7 га на вулиці Ялтинській, 22 для будівництва соборної мечеті. Спроба мерії оскаржити це судове рішення в Севастопольському апеляційному господарському суді виявилася безуспішною. Тоді мерія подала апеляцію на дані рішення у Вищий господарський суд України (ВГСУ).

Як повідомила адвокат Хатідже Мамутова, представляюча інтереси ДУМК у даному процесі, у вівторок, 7 жовтня, ВГСУ скасував попередні рішення судів, що передбачають будівництво мечеті на вул. Ялтинській, 22 і відправив справу на повторний розгляд до суду першої інстанції. За словами юриста, це аж ніяк не говорить про повну перемогу мерії Сімферополя у судовому позові, оскільки ВГСУ не став припиняти діловодство, а вказав суду першої інстанції, які дії він повинен почати, щоб повноцінно розглянути дану справу.

Проте, заявила Мамутова, ДУМК має намір оскаржити дане рішення ВГСУ у Верховному суді України. «Хоча я юрист і вкрай рідко вдаюся до подібного роду формулювань, але в цьому випадку я бачу чиєсь замовлення, комусь просто потрібний конфлікт, - сказала вона. - Тому думаю, що погоджуватися з цим рішенням суду ми не будемо». У будь-якому разі, вважає адвокат, до кінця поточного року крапка в даному судовому позові навряд чи буде поставлена, тому що на розгляд апеляції у Верховному суді або в судах першої інстанції піде кілька місяців.

Мерія, навпроти, розцінила рішення ВГСУ як «торжество закону». Однак приступати до створення паркової зони міська влада не поспішає, оскільки на спірній ділянці розташовується пікет, організований Меджлісом кримсько-татарського народу.

За матеріалами Іслам для всіх

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.