Кримці та українці вшанували пам’ять Петра Григоренка

Кримці та українці вшанували пам’ять Петра Григоренка
25.02.2008
Оцініть статтю: 
(66 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

В Сімферополі Активісти Кримської організації Всеукраїнської громадської організації «Наша Україна» взяли участь у підготовці та проведенні меморіальних заходів пам’яті 21-річниці з дня смерті видатного правозахисника, військового теоретика та генерала Петра Григоренко.

24 лютого єпископ Сімферопольський і Кримський УПЦ КП Климент в кафедральному соборі святих рівноапостольних Володимира і Ольги відслужив панахиду по Петру Григоренку.

Після служби відбувся мітинг на честь видатного українця-громадського діяча, в якому взяли участь представники органів влади і самоврядування, громадсько-політичних організацій українців Криму і кримських татар.

Серед виступаючих були ветерани кримськотатарського національного руху, які поділилися своїми спогадами про співпрацю та зустрічі із Петром Григоренком.

Член Правління ВГО «Наша Україна» Валерій Пробий-Голова наголосив під час мітингу на важливості для сьогодення непересічної постаті Петра Григоренка, яка стала символом поєднання високого патріотизму і толерантності. «Нашоукраїнець» нагадав, що генерал попри переслідування і псевдопсихіатричні тортури зробив багато для утвердження як демократичної України, так і прав низки репресованих народів та прав людини в СРСР.

В. Пробий-Голова наголосив, що в часи, коли, на жаль, у світі і, зокрема, в Україні зростає ксенофобія, непересічна постать борця за права людини і толерантність потребує популяризації, а його підходи - наслідування. Особливо це важливо для багатонаціонального та поліконфесійного Криму, сказав член Правління ВГО «Наша Україна».

Після закінчення виступів відбулася поминальна трапеза, підготовлена активістами кримськотатарських організацій, під час якої можна було скуштувати блюда, які полюбляв П. Григоренко.

Довідка

Петро Григоренко (1907 – 1987) – громадсько-політичний діяч, військовий теоретик, публіцист, правозахисник. Доктор військових наук. Генерал-майор. У 60-х роках почав активну правозахисну діяльність, за що був двічі підданий примусовому утриманню у спецпсихлікарнях СРСР. У другій половині 70-х років - один із засновників Московської та Української Гельсінкських груп, виступав за повернення кримських татар на історичну батьківщину, за право України та інших народів СРСР на незалежність. Після вимушеного виїзду за кордон очолив Закордонне Представництво Української Гельсинкської групи.

За матеріалами Майдан

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.