Кримська міліція вважає, що місцева влада не перешкоджає поширенню радикальних релігійних течій

1
Верховна Рада і Рада міністрів Криму «не вживають ніяких заходів, а часто потурають проникненню і організації на півострові різного роду сект і сприяють їхній легалізації».
14.09.2009
Оцініть статтю: 
(511 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Кримські правоохоронці стурбовані ситуацією, що склалася із проникненням у Крим радикальних ісламських течій, частина яких заборонена у більшості ісламських держав, і діями місцевої влади Криму, що намагається легалізувати дані течії та організації. Про це ІА «е-Крим» повідомили у прес-службі Головного Управління ГУ МВС України у Криму.

За даними відділу зв'язків із громадськістю Головного Управління, у кримській міліції спантеличені тим, що Верховна Рада і Рада міністрів Криму «не вживають ніяких заходів, а часто потурають проникненню і організації на півострові різного роду сект і сприяють їхній легалізації», що може привести до дестабілізації міжнаціонального миру і злагоди у Криму.

Прикладом тому послужили події 10 вересня цього року, коли прихильники «Хизб ут-Тахрір», що проживають на території Кіровського району, без дозволу імама мечеті села Журавки проникнули на територію культової будівлі, де проводили молебень. «Місцеві жителі зажадали звільнити мечеть, конфлікт переріс у масову бійку. У результаті фізичного протистояння 8 чоловік із числа кримськотатарського населення одержали тілесні ушкодження різного ступеня важкості. Винні у виникненні конфлікту встановлені і затримані, ведеться слідство», - повідомила міліція.

Кримський головком також схвильований діяльністю «такфірівців». Прихильники цієї течії не визнають Закон і державу, у зв'язку з чим у радикальної течії «Такфір» існують глибокі ідеологічні протиріччя із традиційним ісламом, який приписує підпорядкування законам держави і органам влади, говориться у заяві кримської міліції.

У зв'язку із цим, правоохоронці звернулися до Верховної Ради і Ради міністрів Автономії із закликом «припинити імітацію бурхливої діяльності, заборонити реєстрацію радикальних течій, вжити заходів для заборони діяльності подібних організацій у встановленому Законом порядку».

Однак, як відзначає QHA, відповідно до законодавства ні правоохоронні органи, ні Верховна Рада Криму і навіть ні Рада міністрів автономії не вповноважені забороняти реєстрацію релігійних організацій і припиняти їхню діяльність. Такі рішення може приймати винятково Верховна Рада України, яка може своїм рішенням зобов'язати Міністерство юстиції України припинити реєстрацію тієї чи іншої організації, у тому числі й релігійної.

Раніше український політолог В'ячеслав Лихачов заявив, що невирішеність проблем кримських мусульман сприяє їх радикалізації. За його словами, численні проблеми, пов'язані з поверненням у Крим нащадків татар, депортованих звідси у 1944 р., «не вирішуються, і це сприяє радикалізації частини репатріантів». У результаті ідеї політичного ісламу стають все популярнішими як «природний наслідок вкрай повільної і невдалої інтеграції кримських татар у соціум».

При цьому експерт наголосив, що «сам по собі іслам не є ні причиною, ні жодною мірою істотним дестабілізуючим фактором у Криму. Однак у випадку загострення існуючих проблем - етнічних, політичних, соціальних, економічних - він може стати каталізатором, який загострить конфлікт».

За матеріалами «е-Крим» і QHA

Посилання на тему:

Всю провину за побоїще у Сейіт-Елі (Журавки) поклали на членів «Хізб-ут-Тахрір»

Кримська влада хоче заробити на мечетях?

У Рескомрелігій Криму вважають, що Хизб-ут-Тахрір проводить роботу серед випускників Азовського медресе

СБУ заблокувала доступ до сайтів «Хізб ут-Тахрір»

У Криму Хізб-ут-Тахрір провела конференцію «Від утисків і несправедливості капіталізму до світла Ісламу»

ДУМК: Заяви Маліборського щодо Азовського медресе безпідставні

Ісламська партія Хизб ут-Тахрір назвала абсурдною заяву СБУ

СБУ попередила спробу створення організації «Хізб ут-Тахрір» на території України

Невирішеність проблем кримських мусульман сприяє їх радикалізації, вважає експерт

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.