Кримські мусульмани розпочали Рамазан традиційно – з молитви

1
Молитва кримських мусульман
19.08.2010
Оцініть статтю: 
(185 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

11 серпня у мусульман Криму, як і багато де у світі, розпочався священний місяць Рамазан. Місяць молитов і доброчинних справ, під час якого віруючі від світанку до заходу сонця дотримуватимуться суворого посту – ні їжі, ні пиття. У Криму живе найбільша в Україні мусульманська громада і тут Рамазан став частиною суспільного життя.

У Криму Рамазан розпочався традиційно – з намазів (тюрк. молитва). З раннього ранку ще до сходу сонця в усіх мечетях Криму лунала спеціальна молитва «Таравіх». Вона читається кожної ночі цього священного місяця.

Справді, Рамазан – місяць молитви і читання Корану. Але це ще і час для спокути і доброчинності, вдосконалення своєї моральності і духовності, розповів «Радіо Свобода» муфтій, голова Духовного управління мусульман Криму Хаджи Еміралі Аблаєв. За його словами, вважається, що саме у Рамазан Всевишній надіслав Пророку Мухаммаду перше одкровення Корану.

Згодом Аллах велів мусульманам постити протягом цього священного місяця. Піст під час Рамазану (кримськотатарською Ураза) – один із п’яти «стовпів» ісламу. Він досить суворий: повністю виключає у світлий час доби прийом їжі і напоїв, забороняє паління, інтимні стосунки і веселощі. Деякі послаблення робляться лише хворим і тим, хто подорожує чи на відповідальній службі.

Спека – як випробовування Всевишнього

Зараз в Україні стоїть сильна спека, тож постити кримським мусульманам вкрай важко. Але муфтій Хаджі Еміралі Аблаєв каже, що у роки депортації в Узбекистані кримські татари переживали не менш спекотні часи, коли на літо припадав Рамазан, але витримували піст, бо цього хотів Всевишній і хотіли ті, хто постився.

Кебір-джамі - головна мечеть Сімферополя

Кебір-джамі - головна мечеть Сімферополя

За словами муфтія, насправді люди здатні витримати всі випробовування Аллаха. «У Корані мовиться, що Всевишній дає нам такий вантаж, що ми можемо його перенести, – каже він. – Те, що Всевишній нам посилає, як стверджує Коран, ми будь-що можемо витримати, лише було б бажання».

Разом з тим, як розповів Хаджі Еміралі Аблаєв, якщо мусульманин погано почувається або мусить працювати у спеку на сонці, то він може якийсь час не дотримуватися посту, а потім, після закінчення Рамазану, мусить постувати стільки днів, скільки пропустив під час священного місяця.

Рамазан закінчиться в Криму 8 вересня, а наступного дня розпочнеться свято розговіння – Ораза-байрам, арабською – Ід аль-Фітр. Це одне з двох найбільших свят в ісламі.

У Криму воно відзначатиметься офіційно.

За матеріалами «Радіо Свобода»

Посилання на тему:

В Сімферополі впродовж всього Рамадану проводитимуться благодійні іфтари

Рада духовних управлінь мусульман України оголосила 11 серпня початком Рамадану

Незважаючи на літню спеку мусульмани України з нетерпіння чекають на Рамадан

Рамадан в Україні: місяць посту і молитви

З яким настроєм святкують Ораза-байрам кримські мусульмани?

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.