Кримські татари провели двогодинну акцію протесту на трасі Ялта-Сімферополь

Кримські татари провели двогодинну акцію протесту на трасі Ялта-Сімферополь
19.03.2007
Оцініть статтю: 
(62 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Кримські татари - учасники \"галявин протесту\" провели в суботу вдень двогодинну акцію протесту, перекривши трасу Ялта-Сімферополь у районі села Перевальне-1, з вимогою виділити земельні ділянки під індивідуальне будівництво.

За інформацією УНІАН, протягом всієї акції кримські татари з Євпаторії, Алушти, Ялти, Сімферополя, Сімферопольського району АРК і ряду інших регіонів автономії стояли вздовж траси із транспарантами з вимогою вирішити земельне питання, а також влаштовували короткочасні (по 5-10 хвилин) перекриття траси - ходили по пішохідному переході (журналісти називають такі дії \"кримськотатарський флеш-моб\") і роздавали водіям зупинених автомобілів листівки про нерозв\'язаність земельного питання в Криму.

У зверненні, яке пролунало під час акції, зокрема, сказано: \"Місцеві влади Криму сьогодні ведуть економічну війну проти своїх громадян. На тлі зростаючої дорожнечі, надвисоких комунальних платежів і низкої заробітної плати кримські князьки влаштували ще й земельний дерибан. Замість того, щоб виділити землю простим людям і справедливо вирішити назрілий конфлікт мирним шляхом, місцева влада безвідповідально розбазарює сотні гектарів під сумнівні комерційні проекти. Використовуючи безсовісних суддів, які виносять від імені України незаконні рішення, вони намагаються \"утихомирити\" народ репресивними методами, цілеспрямовано готовлячи кривавий конфлікт на цьому підґрунті\".

\"Чиновники й депутати, продажні судді й плазуючі журналісти, які товчуться біля кримського корита, товстосуми, що погрязли в корупції, не можуть зрозуміти, що народ неможливо залякати, ми боремося не за гаманці, а за майбутнє своїх дітей і онуків. Нам не залишають іншого виходу. Замість того, щоб будувати свої будинки і ростити дітей, ми змушені вийти на акції протесту в захист своїх конституційних прав\", - підкреслюється в зверненні. При цьому його автори попереджують, що кримські татари мають намір проводити свої акції вздовж траси Сімферопольв-Ялта щосуботи з 10-тої до 14-тої години аж до 28 квітня. \"Тільки в тому випадку, коли місцеві влади вживуть конкретних заходів щодо вирішення наболілої проблеми, ми припинимо свої акції протесту в захист своїх конституційних прав\", - заявили кримські татари. Звернення підписане інтернаціональним громадським рухом \"Солідарність\".

Акція була припинена після того, як на місце прибули представники Сімферопольської райдержадміністрації, які зустрілися із протестантами і пообіцяли, що питання виділення землі буде вирішуватися.

Як повідомили учасники \"галявин протесту\", у суботу відбулася попереджувальна акція, такі акції будуть проводитися аж до 28 квітня, а потім, можливо, і щодня. - \"Не може бути курортного сезону в Криму, якщо наші питання не вирішуються. Ви ж знаєте, наприклад, алуштинські учасники \"галявин протесту\" вимагають вирішити їх проблеми вже чотири роки!\" - заявив учасник акції протесту Р.Каримов.

Сьогодні в Криму під самозахопленнями перебувають близько 1,3 тис. га землі (найбільше самозахоплень у Сімферополі та Сімферопольському районі). В \"галявинах протесту\" бере участь до 16 тис. чоловік, з них, за даними Рескомзему АРК, 14 тис. складають кримські татари.

За матеріалами КірімТатар.Орг.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.