Кримські татари відзначили Ід-аль-Фітр проведенням турніру з боротьби куреш

Кримські татари відзначили Ід-аль-Фітр проведенням турніру з боротьби куреш
Кримські татари відзначили Ід-аль-Фітр проведенням турніру з боротьби куреш

10 серпня, у третій день мусульманського свята Ораза-байрам (Ід- аль-Фітр), у Сімферополі відбувся третій щорічний турнір з кримськотатарської національної боротьби куреш, організований Всеукраїнською асоціацією громадських організацій «Альраід», Міністерством науки, освіти, молоді і спорту АРК і Кримською федерацією національної боротьби куреш. Підтримка і популяризація здорового способу життя і спорту уже давно стали хорошою традицією для ВАГО «Альраід».

Почесними гостями турніру стали відомий спортсмен, Олімпійський чемпіон Рустем Казаков, депутат Верховної Ради Криму Рефат Чубаров і інші.


Відродження традиції
Проведення змагань з куреш саме у дні мусульманських свят відроджує ще одну традицію кримських татар, адже куреш була обов’язковим елементом програми двох головних мусульманських свят — Ораза- і Курбан-байрам.


Як зазначив головний суддя змагань Сейдамет Яг’яєв, куреш — це частина національної культури кримських татар, зокрема і як мусульманського народу.


Почесний президент Кримської федерації національної боротьби куреш Рустем Казаков висловив задоволення тим фактом, що цей турнір став традиційним і висловив вдячність ВАГО «Альраід» за підтримку розвитку національного спорту і пропаганду здорового способу життя у Криму.


Пророк Мухаммед, мир йому і благословення, заохочував заняття спортом для підтримки гарної фізичної форми. Доповідачі підкреслили важливість розвитку цього виду спорту серед молоді для забезпечення фізичного розвитку юнаків і збереження культурної ідентичності кримських татар, а також побажали їм успіхів у спортивній боротьбі.


Поборолись за барана
Цього року на змагання приїхали близько п'ятдесяти спортсменів з різних районів і міст Криму. Вони боролися у двох вікових і декількох вагових категоріях.


Переможцями у різних категоріях серед юнаків стали Сабрі Тохтаров, Марлен Сеітумеров, Абдулла Курбеков, Ахтем Сеітмеметов, Руслан Мірошников, Мустафа Умеров і Еміралі Османов.


Серед дорослих на вищу сходинку п'єдесталу змогли піднятися Шевкет Хайбуллаєв, Руслан Холодов, Ельдар Мамедов, Олексій Авдєєв, Іззет Кадиров.


Переможцем у найцікавішій ваговій категорії, так званому «абсолюті», другий рік поспіль став спортсмен із Сімферополя Ілімдар Саідов. Він і забрав на власних плечах головний приз — живого барана.


Спортсмени, що зайняли призові місця у всіх інших категоріях, отримали медалі і грамоти, переможців ж нагородили ще й пам'ятними кубками і фірмовими футболками турніру, а також призами. Після закінчення змагань учасників і глядачів запросили на святковий обід.


Джерело: arraid.org


Схожі матеріали:


У Сімферополі відбувся перший всекримський турнір з боротьби куреш на призи ГО «Емель»
У день свята кримські мусульмани визначили переможців турніру з боротьби куреш


У Сімферополі відбудеться Міжнародний турнір з Курешу, присвячений Курбан-байраму


Відкритий турнір із боротьби куреш у Сімферополі - вибори баранчика до свята Ід аль-Фітр

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.