Кримських мусульман закликають не відзначати День святого Валентина

1
Валентинів день має язичницьке коріння і заохочує вільні стосунки між статями
14.02.2012
Оцініть статтю: 
(372 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Духовне управління мусульман Криму виступило проти святкування кримськими татарами Дня святого Валентина, як язичницького свята, що суперечить ісламським канонам.

«Мусульмани відзначають дні та свята, наказані в релігійних канонах, а також наслідують певні національні традиції того або іншого мусульманського народу», ­­­­­‒ нагадав заступник муфтія мусульман Криму Айдер Ісмаїлов.

Він пояснив, що всі знаменні дні мусульман можна поділити на дві частини ‒ релігійні й національні. День св. Валентина не значиться у списках свят мусульман і кримських татар, отже, це не релігійне і не національне свято.

Кажучи про те, що цей день символізує любов, Ісмаїлов зазначив, що в ісламі прояв любові є наявним, зокрема, у Рамазан-байрам і Курбан-байрам.

«У ці свята у мусульман прийнято дарувати подарунки, радувати членів своєї сім'ї, близьких людей», - сказав він.

Якщо ж у суспільстві бракує теплих стосунків між близькими, друзями або членами сім'ї, то це відбувається через незнання моральних устоїв ісламу, і виділенням одного дня цю проблему не розв'язати, підкреслив представник ДУМК.

«Свята або знаменні дати, які заохочують людей до тих або інших вчинків, повинні мати якісь історичні основи, релігійне або національне коріння. А також можуть бути якісь події, які пережили люди, що живуть в одному суспільстві та в одній державі.

Стосовно ж Валентинова дня ми можемо сказати, що він має язичницьке коріння і заохочує вільні стосунки між статями, а це, з точки зору ісламу, неприпустимо. Отже, ми не вважаємо його святом або знаменним днем для мусульман Криму і кримськотатарського народу в цілому», - роз'яснив заступник муфтія офіційну позицію Муфтіяту.

За матеріалами Крим24

Посилання на тему:

Фатва: позиція ісламу щодо святкування Дня Святого Валентина

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.