Лідер кримських татар спростував міф про циганське жебракування

Лідер кримських татар спростував міф про циганське жебракування
03.04.2012
Оцініть статтю: 
(326 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Голова Меджлісу кримськотатарського народу, народний депутат України Мустафа Джемільов виступив на засіданні Комітету з міграції, біженців і переміщених осіб Парламентської Асамблеї Ради Європи, де розглядалося питання про правовий стан циганів у країнах Європи.

Як повідомили Крим24 у прес-службі Меджлісу, Джемільов розповів про трагічну долю циганів Криму, які піддавалися знищенню нацистами в роки окупації відповідно з расистською теорією про «неповноцінні народи», але значною мірою були врятовані завдяки зусиллям кримських татар, а потім повторно піддалися ґеноциду і депортації радянським режимом разом із кримськотатарським народом у 1944 році.

У своїй доповіді голова Меджлісу на прикладі кримських циганів, які майже повністю інтегрувалися у кримськотатарське суспільство, а також посилаючись на статус циганів у Туреччині, де вони є повноправними громадянами і беруть найактивнішу участь в культурному і громадському житті Туреччини, «категорично спростував наявні в деяких європейських країнах забобони і псевдотеорії про нібито генетичну прихильність циганів до бродяжництва, жебракування й інших подібних схильностей».

За підсумками дискусії, Комітет затвердив проект меморандуму про ситуацію циган в Європі, складений депутатом парламенту Німеччини Анеттою Гросс. У цьому документі засуджуються факти дискримінації та поширювані засобами інформації проти циганського народу різні інсинуації, а також факти депортації циганів, що почастішали останнім часом, з низки європейських країн (Франції, Італії, Німеччини).

Того самого дня комісар Ради Європи з прав людини Томас Хаммерберг виступив у бельгійській газеті «Голос Європи» (European Voice) із заявою про те, що Європа повинна визнати свої незаконні жорстокі дії відносно циганів і створити спеціальну загальноєвропейську комісію з відвертання подібних дій у майбутньому.

За матеріалами crimea24.info

Посилання на тему:

«Циганське питання»: як його вирішили мусульмани

Циганський табір долучається до ісламу

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.