Львів відкриває сторінки життя Мухаммада Асада

1
На зустріч, присвячену життю і діяльності Мухаммада Асада, були запрошені провідні сходознавці, історики, вчені, релігійні діячі, викладачі вузів
21.12.2010
Оцініть статтю: 
(309 оцінки)
Власкор
Зображення користувача Власкор.

17 грудня у Львові в конференс-залі Університету «Львівський Ставропігіон» відбувся круглий стіл на тему «Львів'янин, який став найціннішим даром Європи для ісламського світу. Мухаммад Асад - видатний мусульманський мислитель і діяч».

Захід було організовано за ініціативи Всеукраїнської Асоціації громадських організацій «Альраід», Всеукраїнської громадської організації «Український центр ісламознавства» та керівництва Університету «Львівський Ставропігіон».

Чи багато ми знаємо видатних мусульманських діячів, що народилися на нашій землі? Хтось може згадає Ісмаїл-бея Гаспринського, кого-то з кримських ханів, ще менше людей згадають Мухаммада Асада, визнаного не тільки в усьому ісламському світі, а й, завдяки своїм працям, в країнах Заходу. Даний круглий стіл спочатку був запланований як своєрідний майданчик для подальшого вивчення дослідження життя видатного ісламського мислителя Мухаммада Асада. Дивно, але тільки нещодавно з'ясувалося, що ісламський діяч, який зіграв важливу роль в політичному житті Пакистану, внісши досить великий внесок у формування дипломатії ісламського світу, народився у Львові, а в Україні про нього практично нічого не знають.

Особистість Мухаммада Асада (Леопольд Вайс, 1900-1992) викликала підвищений інтерес у колах українських вчених. На зустріч, присвячену життю і діяльності Мухаммада Асада, були запрошені провідні сходознавці, історики, вчені, релігійні діячі, викладачі вузів. Серед яких Ярема Полотнюк, завідувач кафедрою сходознавства львівського національного інституту, В'ячеслав Швед, кандидат історичних наук, віце-президент Всеукраїнської громадської організації «Український центр ісламознавства», Саїд Ісмагілов, муфтій ДУМУ «Умма», Ярослав Кміт, ректор університету «Львівський Ставропігіон», Володимир Гарбузюк, науковий співробітник Львівського музею історії релігії, Василь Пострілений кандидат педагогічних наук, директор львівського технологічного ліцею.Присутніх дуже зацікавили доповіді В'ячеслава Шведа і Саїда Ісмагілова, у яких відбивалися етапи життя Мухаммада Асада, його релігійні погляди, наукові роботи про зближення Заходу та ісламського світу. Не залишила байдужих й доповідь Яреми Полотнюка про етапи розвитку ісламознавства на Галичині в 21 столітті, а також виступ Василя Постріленова про арабістику у Львові.

Після закінчення виступів був показаний фільм про життя Мухаммада Асада «Шлях до Мекки», знятий австрійським режисером Георгом Мішем в 2008 році.

Підсумувавши зустріч, присутні були єдині в думці, що головною метою проведеного круглого столу стала підготовка фундаменту для подальшого вивчення дослідження життя видатного ісламського мислителя і діяча Мухаммада Асада.

Було вирішено, що першим кроком в ознайомленні українців з життям Асада стане пошук будинку в історичному центрі Львова, де народився мислитель.

Влас.кор.

Посилання на тему:

Новини

У Львові обговорять інтелектуальну спадщину видатного українського мусульманина Мухаммада Асада

Статті

Ми пам'ятаємо. Мохаммад Асад

Україна - батьківщина видатного мусульманина XX століття Мохаммада Асада

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.