Меджліс видав постанову про згубність «Хизб-ут-Тахрір» для кримських татар

1
Меджліс доручив місцевим меджлісам разом з мусульманськими громадами активно протидіяти розповсюдженню ідей Хизб-ут-Тахрір
13.08.2010
Оцініть статтю: 
(274 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Меджліс кримськотатарського народу обнародував постанову «Про діяльність партії Хизб-ут-Тахрір та інших радикальних організацій і сект, і її згубні наслідки для кримсько-татарського народу», в якій оцінив дії «хизбів» як «відверто ворожі» й закликав місцеві органи самоврядування кримських татар і мусульманські громади активно протидіяти їх діяльності.

«На момент формування кримсько-татарського народу в Криму закріпився сунітський іслам ханафійського толку. Впродовж століть кримсько-татарський народ свято шанував свою релігію і традиції. Навіть у період депортації, не зважаючи на панування комуністичного атеїзму, наші люди похилого віку зберегли традиційний для кримських татар іслам. І весь цей час вдавалося уникнути проникнення в релігійні переконання кримських татар ідей різних сектантських організацій», – йдеться у постанові, текст якої публікує тижневик «Авдет».

Проте, наголошується у документі, з моменту повернення до Криму, деякі кримські татари почали втягуватися в діяльність радикальних організацій і сект, які після розпаду СРСР почали проникати на територію СНД, у тому числі й на Україну:

«Однією з таких організацій є політична партія Хизб-ут-Тахрір, яка прагне «очолити ісламську умму в боротьбі за утворення Халіфату».

«Члени Хизб-ут-Тахрір стверджують, що традиційний іслам, який сповідують кримські татари, неправильний, тобто, наші предки глибоко помилялися. Це не може не викликати природного обурення віруючих кримських татар».

Крім того, нагадують у Меджлісі, Хизб-ут-Тахрір у своїй діяльності протистоїть Духовному управлінню мусульман Криму, перешкоджає виконанню своїх обов'язків імамам, призначеним муфтіятом, проявляючи при цьому відверту ворожість. Проводячи активну агітацію, «хизби» прагнуть збільшити кількість своїх послідовників, і посісти керівні посади в мечетях Криму, прагнучи підпорядкувати мусульманські громади своєму впливу. Справа доходить до погроз і колотнеч.

Тому, «усвідомлюючи згубність діяльності партії Хизб-ут-Тахрір та інших радикальних організацій і сект для національних інтересів і безпеки кримсько-татарського народу, зберігаючи свою прихильність ненасильницьким методам боротьби», Меджліс доручив місцевим меджлісам разом з мусульманськими громадами активно протидіяти розповсюдженню ідей Хизб-ут-Тахрір, а також прагненню членів цієї партії посідати посади імамів всупереч рішенням ДУМК. Крім того, доручено «проводити роз'яснювальну роботу серед кримсько-татарського населення, особливо молоді».

За матеріалами РІА «Новий регіон»

Посилання на тему:

Богомолов: Меджліс сприймає «Хизб-ут-Тахрір» як конкурентів

ДУМК просить Меджліс розглянути питання про екстремістські релігійні організації

Заборона «Хизб-ут-Тахрір» не виправить ситуації, - експерт

Р. Чубаров за заборону «Хизб-ут-Тахрір» в Україні

Г. Москаль закликав СБУ порушити кримінальну справу проти керівництва «Хизб-ут-Тахрір»

Всю провину за побоїще у Сейіт-Елі (Журавки) поклали на членів «Хізб-ут-Тахрір»

У Рескомрелігій Криму вважають, що Хизб-ут-Тахрір проводить роботу серед випускників Азовського медресе

СБУ заблокувала доступ до сайтів «Хізб ут-Тахрір»

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.