Миколаївські мусульмани вимагають повернути їм територію старої мечеті

1
Палестинці - це народ, що бореться за свободу від окупації і за створення своєї власної незалежної держави зі столицею в Єрусалимі, за право біженців жити у своїх селах, звідки їх вигнали.
25.02.2009
Оцініть статтю: 
(540 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Мусульманська громада м. Миколаєва вимагає повернути їй територію старої мечеті, останки якої нині можна побачити у парку імені Петровського, повідомляють Миколаївські новини.

Спірна земля довгий час перебувала в оренді у недавно загиблого депутата міськради Подільського. Як пише видання, його вдова готова повернути парк у міську власність. Мусульманська громада сподівається на справедливе рішення, затверджене однією з наступних сесій міськради.

За інформацією голови обласної ради національних меншин Мурада Каймаразова, питання про передачу миколаївським мусульманам території старої мечеті піднімалося ще в 1992 році. Як пише інтернет-газета Микола.net, тодішня міська влада не противилася цьому - на словах, як з'ясувалося згодом, але зажадала створення мусульманської громади. Громада була організована через два роки по тому, але мечеті у миколаївських мусульман немає до цього часу.

У зв'язку з цим питанням, 24 лютого Миколаїв відвідав голова Духовного управління мусульман України Ахмад Тамім. У програмі його візиту були зустрічі з губернатором і мером міста, також пройшла прес-конференція, присвячена наболілій для миколаївських мусульман темі спорудження мечеті.

За даними імама міста Миколаєва і Миколаївської області Руслана Біналі огли, у Миколаєві проживає близько 20 тисяч мусульман. І поки вирішується питання про передачу мусульманській громаді регіону території старої мечеті, вона змушена орендувати приміщення для молитов досить далеко від центру міста.

Довідка РІСУ: приміщення мечеті на розі вулиць Котельної та Сиваської дивізії у Миколаєві зруйнувала у 30-х рр. радянська влада. На цьому місці потім існували інші господарські будови, а сама ділянка, на якій збереглися залишки розвалин, стала частиною парку. 1997 року вона стала власністю міста. Тоді ж прийняли рішення про відведення мусульманській громаді земельної ділянки на вул. Котельній, на якій є залишки старої мечеті. Таке рішення ухвалили на основі двох попередніх ініціатив обласної влади. Проте вже в кінці 1997 р. будівлі на території парку передали в оренду іншій організації, при цьому до акту інвентаризації потрапила ділянка із залишками старої мечеті, хоча попереднє рішення про передачу її мусульманам ніхто не скасовував.

За матеріалами ЗМІ

Посилання на тему:

Релігійним організаціям дали право на землю

Муфтій Криму і Посол США обговорили долю Соборної мечеті

Феодосійський виконком виділить 100 тис. грн. на реконструкцію мечеті

В Сімферополі сплюндрували мечеть

Місце будівництва мечеті постраждало від нападу варварів

В Криму пройшло урочисте відкриття мечеті «Кувейт»

В Севастополі планують побудувати мечеть

Мінарет розбрату - в українському місті назріває конфлікт між місцевими католиками і мусульманами

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.