Міліція Криму заявляє про ліквідацію банди, члени якої «готувалися до ведення збройного джихаду»

Міліція Криму заявляє про ліквідацію банди, члени якої «готувалися до ведення збройного джихаду»
07.10.2009
Оцініть статтю: 
(162 оцінки)
oksana
Зображення користувача oksana.

Міліція Криму заявляє, що її співробітниками на території Сімферопольського району виявлена і знешкоджена банда, члени якої займалися підготовкою до ведення «збройного джихаду».

Як повідомили у відділі зв'язків з громадськістю ГУ МВС України у Криму, у складі угрупування були 2 кримських татарина і один етнічний росіянин - житель району Нижньогірський, який у 2006 році прийняв іслам.

До заняття злочинною діяльністю всі троє працювали у Ялті на будівництві різних об'єктів, там же вони відвідували мечеть, у якій познайомилися і зблизилися з прихильниками течії «Хизб ут-Тахрір».

«Надалі, при відвідуванні мечеті їм була передана література мусульманської релігійної організації « Ат-Такфір Валь Хіджра», під впливом якої вони перейшли з « Хизб ут-Тахрір» у вищезгаданий рух, при цьому відмовившись від відвідування мечеті і знищивши свої паспорти шляхом спалення, оскільки прийняте ними вчення не визнає державного ладу», - повідомили у Головкомі.

На основі знайденої літератури, пов'язаної з тактикою ведення партизанської і диверсійної війни в умовах гірничо-лісистої місцевості Криму, і зброї, міліція дійшла висновку, що затримані «активно готувалися до ведення збройного «Джихаду», пише QHA.

У ході перевірок було встановлено, що в районі села Чистеньке ними був побудований бункер - схрон, проводилося вербування громадян для залучення до радикальної екстремістської діяльності. Були придбані дві мисливських рушниці, з яких виготовлені обрізи, і два пістолети системи «Наган».

«З метою фінансового забезпечення своєї злочинної діяльності група скоювала крадіжки на території Сімферопольського району», - відзначили у відомстві.

«При проведенні огляду місця проживання одного з членів банди (російського за національністю) на території самозахоплення у районі села Дубки були виявлені і вилучені література та CD-диски, що проповідують рух ваххабізму, а саме вкрай радикальних його напрямків « Хизб ут-Тахрір» і «Ат-Такфір Валь Хіджра», а також посібники, пов'язані з вивченням тактико-технічних характеристик вогнепальної зброї і деяких видів вибухових речовин», - додали у Головкомі.

Нагадаємо, що на початку вересня ц.р. ГУ МВС України в АР Крим звернулося до уряду і парламенту автономії із закликом заборонити діяльність радикальних екстремістських організацій. Міліція висловлювала стурбованість ситуацією, що склалася із проникненням у Крим сект, частина яких заборонена у більшості ісламських держав. Зокрема, міліція вказувала на діяльність таких організацій як «Хизб ут-Тахрір» і «Такфір».

У Меджлісі кримськотатарського народу вважають, що певні політичні сили навмисно вживають дії, спрямовані на активізацію у Криму прихильників радикальних рухів, щоб дезінтегрувати кримськотатарське співтовариство і стимулювати на півострові антимусульманські і антикримськотатарські настрої. Причому така активізація «дивним чином» збігається із загостренням суспільно-політичної ситуації у Криму напередодні виборів.

За матеріалами QHA

Посилання на тему:

Очевидці конфлікту у кримській мечеті звинуватили міліцію у неправдивості

Заборона «Хизб-ут-Тахрір» не виправить ситуації, - експерт

Р. Чубаров за заборону «Хизб-ут-Тахрір» в Україні

Г. Москаль закликав СБУ порушити кримінальну справу проти керівництва «Хизб-ут-Тахрір»

Заяви про активізацію радикалів у Криму - це намагання отримати дивіденди напередодні виборів, вважає Р. Чубаров

Кримська міліція вважає, що місцева влада не перешкоджає поширенню радикальних релігійних течій

Всю провину за побоїще у Сейіт-Елі (Журавки) поклали на членів «Хізб-ут-Тахрір»

У Рескомрелігій Криму вважають, що Хизб-ут-Тахрір проводить роботу серед випускників Азовського медресе

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.