Мусульмани Києву молились за жертвами репресій у Криму

Мусульмани провели джаназа намаз і прочитали спільне дуа за жертвами репресій в Криму
Решат Аметов з сином, 2010 рік
Едема Асанова знайшли повішеним у занедбаному санаторії в Євпаторії
Члени організації «Український дім» - Тимур Шаймарданов і Сейран Зінедін
Брати Джевдет Іслямов і Іслям Джеппаров пропали в кінці вересня
23-річний Ескендер Апселямов зник 3 жовтня в Сімферополі
Артем Дайрабеков і Бєлял Білялов пропали 13 жовтня, через добу Білялов був знайдений мертвим
21.03.2015
Оцініть статтю: 
(618 оцінки)
editor
Зображення користувача editor.

20 березня в Ісламському культурному центрі м. Києва мусульмани провели джаназа намаз і прочитали спільне дуа за жертвами репресій в Криму.

Про це повідомила прес-служба ГО «Земляцтво Кримських татар».

За 2014 рік представниками незаконних воєнізованих формувань у Криму були по-звірячому вбиті троє кримських татар - Решат Аметов, Едем Османов і Бєлял Бєлялов.

Також кілька кримських татар були викрадені і залишаються без вісті зниклими. Серед них: Тимур Шаймарданов, Сейран Зінедін, Іслям Джепаров, Джевдет Іслямов, Ескендер Апселямов, Усеін Сейтнабієв і Ернест Усманов.

«Земляцтво Кримських татар» висловило скорботу за загиблими в репресіях окупаційної влади в Криму і сподівається на якнайшвидше повернення зниклих співвітчизників у свої сім'ї.

Довідка:

Члени організації «Український дім» - 34-річний підприємець Тимур Шаймарданов і 33-річний автоперевізник Сейран Зінедін пропали в Сімферополі наприкінці травня в 2014. Вони були близькими соратниками, брали участь у мітингах проти анексії Криму і допомагали українським військовим під час блокування їх військових частин «самообороною» та «зеленими чоловічками».

27 вересня в селі Сари-Су біля Білогірська були викрадені 18-річний Іслям Джеппаров і його 23-річний двоюрідний брат Джевдет Іслямов. Останній раз молодих людей бачили на дорозі: невідомі у чорній формі (за припущеннями правозахисників з КМП, це були представники «самооборони») спочатку обшукали хлопців, а потім заштовхали їх в блакитний мікроавтобус з тонованими стеклами і поїхали в невідомому напрямку.

29 вересня по дорозі на роботу з Сак до Євпаторії пропав 25-річний рятувальник Едем Асанов. 6 жовтня його знайшли повішеним у занедбаному санаторії в Євпаторії. Відразу після пропажі Асанова стало відомо, що людина з таким прізвищем фігурує у справі про «групу Олега Сенцова», яка нібито готувала теракти на півострові. Пізніше виявилося, що мова йде про тезку Асанова, у якого інше по-батькові.

3 жовтня в Сімферополі пропав 23-річний Ескендер Апселямов. Близько 17.30 він покинув орендовану квартиру і пішов на роботу в пекарню (в 15 хвилинах ходьби від будинку), але там так і не з'явився. Останній раз його бачили в магазині недалеко від роботи, де він купував цигарки. За словами близьких кримського татарина, він захоплювався футболом і взагалі не брав участі в політичному житті півострова.

Артем Дайрабеков і Бєлял Білялов пропали 13 жовтня, через добу Білялов був знайдений мертвим. Що сталося в той день, Дайрабеков розповідати журналістам не хоче.

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.