Мусульмани України очікують настання благословенного Рамадану 1 серпня

Мусульмани України очікують настання благословенного Рамадану 1 серпня
27.07.2011
Оцініть статтю: 
(169 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

Духовне управління мусульман України «Умма» згідно з рекомендацією Європейської Ради з фетв та досліджень оголошує першим днем Священного місяця Рамадан 1 серпня 2011 року та наголошує, що причин для розбіжностей щодо початку Рамадану немає. Про це офіційно заявив муфтій ДУМУ «Умма» Саід Ісмагілов. Також про початок Рамадану цього ж дня оголошено ДУМ Криму, а також у сусідніх країнах - Туреччині та Росії.

Як зазначається на сайті Духовного управління, секретаріат Європейської ради з фетв і досліджень у зв’язку з настанням місяця Рамадан наводить такі астрономічні дані: «У відповідності з точними астрономічними розрахунками народження півмісяця відбудеться 30 липня 2011 року в 18 годин 40 хвилин за Гринвічем, що дорівнює 21:40 за київським часом. За даними астрономічних досліджень, проведених у згоді з умовами з визначення півмісяця, прийнятими Європейською радою з фетв і досліджень на 19 сесії, що проводилася в Стамбулі з 30 червня по 4 липня 2009 року, увечері 30 липня півмісяць не буде видно ніде на Землі. Однак увечері 31 липня за допомогою телескопа півмісяць можливо буде побачити на більшій частині північної Африки, на півночі Арабського півострова, а також в деяких місцях Північної Америки, і неозброєним оком – у всіх країнах Латинської Америки, а також з більшої частини південної території Африки».

Згідно з даними умовами, а також постановою № 18 Міжнародної ради з ісламського права, причин для розбіжностей щодо початку Рамадану немає: «Постіться, коли ви бачите його (новий місяць) і припиняйте, коли знову його побачите».

Виходячи з вищесказаного, ДУМУ «Умма» оголошує, що початок місяця Рамадан з волі Всевишнього Аллаха відбудеться з заходом сонця 31 липня. В цю ніч у всіх мечетях країни необхідно починати молитви таравіх, а понеділок 1 серпня 2011 буде першим днем ісламського посту.

Місяць посту

Рамадан — це місяць, у якому Бог дав пророкові Мухаммеду Господнє одкровення — Коран, і саме в цей місяць мусульманам приписано постити: «О ті, хто увірував! Приписано вам піст, так само, як це було приписано тим, хто жив перед вами, — щоб ви були богобоязливі!» (Коран, 2:183).

Піст для мусульман — час духовного очищення, наближення до Бога й переосмислення прожитого життя. Віруючі утримуються від їжі, пиття й подружніх інтимних стосунків від світанку до заходу сонця. Однак Творець через свого Пророка застерігає людей: «якщо (людина) не припинить брехати й чинити несправедливо — Бог не має потреби в його відмові від їжі й пиття». Займаючись своїми повсякденними справами, віруючі, водночас, служать Всевишньому особливо старанно, зосереджуючись на молитві й духовному самовдосконаленні.

Піст навчає цінувати Божі дари, якими Він щедро наділив людей і дав їм як благо. Усвідомлення цінності простих буденних благ виховує більш дбайливе до них ставлення, а також спонукає бути уважнішими до потреб мільйонів знедолених. Саме протягом Рамадану мусульмани намагаються бути особливо щедрими, а колективні молитви й спільна участь у добрих справах згуртовує їх, адже, як сказано у Корані, «віруючі, як чоловіки, так і жінки, — друзі один одному: вони закликають до схвалюваного і відговорюють від негожого...» (Коран, 9:71).

Піст позитивно впливає на організм людини, тому Рамадан — місяць не лише духовного, але й фізичного очищення. Втім, якщо людина нездужає чи подорожує, якщо це вагітна жінка чи мати, що годує немовля, дозволено перенести піст на іншу пору року. Тим, хто взагалі не може дотримувати посту, слід нагодувати нужденних або роздати милостиню.

Тільки в Рамадан, окрім обов’язкової п’ятиразової молитви, мусульмани додатково здійснюють щоночі індивідуальну або колективну молитву — таравіх. Існує й сунна (практика) пророка Мухаммеда, що полягає у щоденному читанні Корану протягом усього Рамадану, і бажано встигнути прочитати його повністю до кінця місяця. Сьогодні чимало мусульман дотримуються цього, вдосконалюючи знання Священної книги.

Особливу цінність мають останні десять днів Рамадану, адже саме в одну з цих ночей пророку Мухаммеду було дано перше одкровення Корану, і саме на одну з них припадає Ніч Величі. «Ніч Величі краща за тисячу місяців. В цю ніч ангели і Дух (ангел Гавриїл) з дозволу їх Господа сходять у всіх Його веліннях. Вона благополучна до вранішньої зорі» (Коран, 97:3–5). Хто вистоював в молитві Ніч Величі з вірою та надією на нагороду від Всевишнього — тому простяться його попередні проступки.

Рамадан завершується з появою на небі місяця-молодика. Наступного за його появою ранку настає свято розговіння — Ід аль-фітр (тюрк. — Ураза-байрам). Цього року воно за попередніми розрахунками припадає на 30 серпня.

Редакція сайту «Іслам в Україні» поспішає поздоровити всіх мусульман з наближенням Благословенного місяця Рамадан та побажати міцної віри, духовного удосконалення та Божого задоволення!

За матеріалами блогу ДУМУ «Умма»

Посилання на тему:

Новини

Каабу готують до початку Священного місяця Рамадан

Статті

Школа Рамадану

Богословське дослідження про піст

Коли відчиняються ворота Раю

Дари Священного Рамадану

Невідома користь посту

Коли починається Рамадан?

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.