Мусульмани України разом із представником ОБСЄ шукали шляхи подолання ісламофобії

1
Представник ОБСЄ закликав мусульман України активно розвиватися щоб бути здатними захистити свої інтереси у різних сферах.
24.10.2011
Оцініть статтю: 
(282 оцінки)
nourdeen
Зображення користувача nourdeen.

23 жовтня в Ісламському громадському культурному центрі Києва відбулася зустріч спецпредставника діючого голови ОБСЄ по боротьбі з нетерпимістю і дискримінацією стосовно мусульман Аділем Ахметовим і представниками громадських релігійних мусульманcьких організацій України, пише arraid.org.

Основне завдання зустрічі полягало у тому, щоб виявити випадки ксенофобії, ісламофобії, дискримінації за релігійною або національною ознакою в українському суспільстві з метою донести дані проблеми до уряду країни й разом шукати варіанти їхнього вирішення.

Зустріч відбулася з ініціативи ОБСЄ спільно зі Всеукраїнською асоціацією громадських організацій «Альраїд» і Духовним управлінням мусульман України «Умма».

Після того, як голова ВАГО «Альраїд» Ісмаїл Кади виступив із вітальним словом, учасники зустрічі сконцентрувалися на декількох основних проблемах у рамках обговорюваної теми.

Муфтій ДУМУ «Умма» Саїд Ісмагілов акцентував увагу на проблемі нерівного підходу з боку держави до того чи іншого релігійного об'єднання. «Це проявляється не лише на міжконфесійному рівні, а й навіть у рамках однієї конфесії, у даному випадку – Ісламу», - наголосив він.

Муслім Дервішев, голова Всекримської молодіжної організації «Емель», відзначив проблему неналагодженого діалогу із владою держави й півострова, що стає головною перешкодою для вирішення актуальних проблем і інтеграції взагалі кримських татар в українське суспільство.

Представляючи жіночу організацію «Мар'ям», її голова Сюзанна Іслямова, торкнулася гострого для мусульманок України питання фотографії у хіджабі на паспорт. Незважаючи на розгляд окремих випадків у судах, до цих пір воно залишається не вирішеним.

Крім випадків прояву негативного відношення до мусульман і їхніх проблем, було відзначено також багато позитивних моментів із життя мусульманської громади країни.

Представник ОБСЄ закликав мусульман України бути активними членами суспільства, розвиватися й далі, щоб бути здатними захищати свої інтереси у різних сферах у політиці, економіці, юриспруденції.

«Сьогодні відбулася дуже хороша зустріч... Відбувся конструктивний діалог, - сказав Аділь Ахметов. Моя місія полягає у тому, щоб донести ваш голос, голос мусульман України, до державних структур, щоб вони врахували всі моменти і, де це можливо, вирішили питання позитивно».

Нагадаємо, це не перший захід, організований ОБСЄ, у якому беруть участь представники ВАГО «Альраїд». Раніше Асоціація брала участь у конференціях ОБСЄ у Польщі, Казахстані, Іспанії та в Україні.

За матеріалами arraid.org

Посилання на тему:

На конференції ОБСЄ прийнято ряд актуальних рекомендацій щодо дискримінації мусульман

Представник української мусульманської організації візьме участь у конференції ОБСЄ вищого рівня

Боротьба з ісламофобією шляхом діалогу об'єднала мусульманську молодь Європи

ОБСЄ завершує широкомасштабний проект, спрямований на гармонізацію міжетнічних відносин у Криму

ОБСЄ працює у сфері вирішення проблем кримськотатарського народу

Мусульмани України - активна частина європейської умми

Міжнародна наукова конференція в Києві на ділі довела толерантний характер Ісламу в Європі

Ісмаїл Кади: «Мусульмани – невід'ємна частина українського суспільства»

Щоб додати коментар, увійдіть або зареєструйтесь
Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.